Tozluyaka dizisi konusu nedir? Tozluyaka oyuncuları ve detayları sizler için araştırırken, Duy Beni dizisi konusu, Duy Beni dizisi oyuncuları gibi detayları da dizileri karşılaştırırken araştırıp sizlere sunmak istedik.

Ekranların yaz dizileri olarak bizlerle birlikte olan Tozluyaka dizisi ve Duy Beni dizisi adeta haftalık reyting savaşında yerlerini almışken, konularının benzerliği ve gençlik dizisi olarak karşımıza çıkması tesadüfün böylesi dedirtmekte... Tozluyaka dizisinde de zengin öğrenciler ve 3 burslu öğrenci varken, Duy Beni dizisinde de yine zengin öğrenciler ve 3 burslu öğrenci mevcut. İşte hal bu iken bizler de 2 diziyi yakın metrajda incelemeye aldık. Peki Tozluyaka dizisi konusu nedir? Tozluyaka oyuncuları ve detayları sizler için araştırırken, Duy Beni dizisi konusu, Duy Beni dizisi oyuncuları gibi detayları da dizileri karşılaştırırken araştırıp sizlere sunmak istedik.

Tozluyaka ve Duy Beni dizileri arasındaki fark!

Gençlik dram dizisi olarak karşımıza çıkan 2 yeni dizi olan Tozluyaka ve Duy Beni dizilerinin tek farkının oyuncular ve kanallarının farklı olmasını söyleyebiliriz. "Tozluyaka" Fox ekranında, "Duy Beni" ise Star ekranlarında yaklaşık aynı zamanlarda izleyici karşısına çıkarken, özel bir kolejin zengin öğrencilerini konu almış bulunmaktadır. 

Tozluyaka dizisinde bir grup şımarık kolej öğrencisinin bir öğrencinin ölümüne sebep olması ve ölen öğrencinin 3 yakın arkadaşının okula gelemsinin konu edindiğini diziyi incelerken görebilişrsiniz. Duy Beni dizisinde de kaza süsü verilerek zengfin öğrencinin hayatına devamn ettiği ve fakir olanın da sakat kaldığını görmekteyiz. Akabinde de hırs, intikam ve tabii ki de faili meçhul olayların faiillerinin aşkları…

 Tozluyaka dizisi incelememizde Okul yönetimi, bu durumun koleje laf getirmemesi için o öğrenci adına burs sınavı yapıyor ve o bursu ölen öğrencinin üç arkadaşı kazanıyor.İntihar süsü verilen cinayeti çözmek ise bu 3 öğrenciye düşüyor

Öyle ki bir tesadüf de Duy Beni dizisinde karşımıza çıkıyor. Zengin bir oğlanın şımarıklıkları ile bir kızın sakat kalması ve olayın üzerini örtmek adına 3 arkadaşının burslu bir şekilde okula alınması konu ediniliyor.  

Netflix’in yeni dizisi Beef, Rotten Tomatoes’ta olağnüstü bir puana ulaştı Netflix’in yeni dizisi Beef, Rotten Tomatoes’ta olağnüstü bir puana ulaştı

Tozluyaka ve Duy Beni dizileri arasında yaşanan bu benzerlik sonrasında akıllarda kalan tek soru ya fazla netflix dizisi izlendiği ya da yönetmenlerin ve yapımcıların birbirinden nasıl esinlenerek aynı konuları bulduğu merak ediliyor. Herkes Tozluyaka ve Duy beni dizilerinin akıbetlerinin ne olacağını merakla Beklerken, sosyal medyada bu aralar dizilerin tekrarlarını izlemeyin şeklinde yorumlar mevcut.

Duy Beni ve Tozluyaka sosyal medya da fenomen oldu

Yani Star TV ekranlarındaki Duy Beni dizisinin son bölümünü izleyemediğiniz takdirde Fox ekranlarındaki Tozluyaka nın son bölümünü izleyerek, öteki dizide de neler olduğunu gözlemleyebileceğiniz yorumları sosyal medyada çok konuşulurken, farklı ekiplerle aynı projeye imza atmanın tecrübesizliğinin konuşulduğu da iddia ediliyor. 

İki büyük kanal, iki büyük yapım Tozluyaka ve Duy Beni gençlik dizileri yepyeni bölümleri ile ekranlardaki yerini bayram haftasında da alıyor...