İzleyiciden gelen ilk izlenim olumlu olurken, Tozluyaka'nın farklı konusu ve oyuncu kadrosu ile yapımın başarılı bir sezona imza atması bekleniyor.

27 Haziran Pazartesi akşamı Tozluyaka dizisi Fox TV ekranlarında yayın hayatına merhaba dedi. Aynı gün ve saatte ATV ekranlarında Sevmek Zamanı isimli diziyle tatlı bir rekabete başlayan dizinini ilk bölümünün ardından reyting tablosu merak ediliyor.

İzleyiciden gelen ilk izlenim olumlu olurken, farklı konusu ve oyuncu kadrosu ile yapımın başarılı bir sezona imza atması bekleniyor. Yeni sezonda birçok gençlik dizisi ekranlara taşınırken, büyük bir hamle de Fox TV’den geldi. Dizinin yayın hayatına başlamadan önce iyi bir tanıtım şeklini benimsemesi sayesinde ilk bölümden itibaren Tozluyaka geniş bir kitle tarafından beğenildi.

Etkili bir sosyal medya stratejisi de yöneten dizi ekibi, geniş bir hayran kitlesi ile yayın yolculuğuna başladı. İlk bölüm reyting sonuçları ise gösterilen çabanın sonuçlarını olumlu bir şekilde almayı sağladı.

Tozlu Yaka İlk Reyting Sınavını Başarıyla Geçti

Tozlu Yaka Konusu ve Oyuncu Kadrosu
Reyting sonuçlarına bakıldığında ilk sıralara yerleşememiş olsa da, başlangıç olarak gençlik dizileri arasında iyi bir statüye sahip olmayı başardı. Dizi hakkındaki yorumlara bakıldığında sezonun güçlü yapımları arasında yer alacağa benziyor.

Pazartesi akşamları Fox TV ekranlarında yer almaya devam edecek olan dizi ilk bölümüyle tüm kategorilerde üçüncü sırada yer almayı başardı. Elde ettiği başarı neticesinde ilerleyen bölümlerde ilk sıralara yükselmesi bekleniyor.
İkinci ve üçünü bölümleri ile iyi bir çıkış yakalamaya devam etmesi halinde yaz aylarının en sevilen ve favori yapımları arasında yer almaya aday olduğunu söylemek mümkün. Dizinin ilk bölümünde bir araya gelen izleyiciler senaryo ve oyunculukların akıcı bir şekilde ilerlemesinin keyifli bir dizi olduğu düşüncesinde birleşmelerine neden oldu.
Yaz dizileri bir bir ekranlara gelmeye devam ediyor. Tozluyaka dizisinin iddialı tanıtımları ve ilk bölümünde yakaladığı başarı ile gündemde. Yaz sezonunu aynı heyecan ve başarı ile sürdürecekleri yönünde eleştirileri de beraberinde getiriyor.

Tozlu Yaka Dizisi Oyuncuları
Tozluyaka dizisinin oyuncu kadrosu oldukça güçlü ve başarılı isimlerden oluşuyor. Emre Kınay, Dolunay Soysert, Kadim Yaşar ve Tayanç Ayaydın gibi başarılı oyuncular yer alıyor. Dizinin genç oyuncu kadrosunda ise Kardeşlerim dizisi ile aşina olunan Çağla Şimşek, Kaan Mirac Sezen, Can Bartu Aslan, Duygu Özşen, Oğulcan Arman Uslu, Ulvi Kahyaoğlu ve Ecem Çalhan yer alıyor.
Kendine özgü hikâyesi ile birçok gençlik ve lise dizilerinin farklı olduğunu ortaya koyan Tozluyaka’nın önümüzdeki bölümlerinde daha çok öne çıkacağı ve konuşulacağı düşünülüyor. Aynı anda birçok başarılı yapımın ekranlara gelmesi dizi severleri ikilem de bıraksa da, Tozluyaka güçlü senaryosu ile birçok rakibini geride bırakacaktır.

Tozlu Yaka Dizisi Uyarlama mı?

Tozlu Yaka 1. Tanıtımı | Yakında Fox Tv'de - YouTube
Yekta Torun’un kaleme aldığı gençlik dizisi uyarlama olmayıp özgün hikâyeler arasında yer alıyor. Yeni başlayan birçok dizi uyarlama olarak ekranlara geldi. Tozluyaka dizisinin de uyarlama olup olmadığı izleyici tarafından merak ediliyor.

 Star TV ile Yalı Çapkını Yeni Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak?  Star TV ile Yalı Çapkını Yeni Bölüm Ne Zaman Yayınlanacak?

Bir gecede değişen hayatları konu alan Tozluyaka dizisi, sır ve şüphelerle dolu birçok macerayı her Pazartesi akşamları izleyicisiyle buluşturmaya devam edecek. Tam bir umuda yolculuğun hikâyesi olan yaşamlar, yapım şirketinin başarılı bir şekilde konu edinmesiyle izleyicinin dikkatini çekmeyi başarıyor.

Tozlu Yaka Dizisi Nerede Çekiliyor?
Tozluyaka dizisi konusu ve oyunculukları il olduğu kadar nerede ve hangi semtlerde çekildiği konusunda da büyük merak uyandırıyor. İstanbul’un Beykoz ilçesinde çekimleri süren dizide yer alan mekânlarda izleyicinin diziye olan ilgisini artırıyor.
Sancaktepe Abdurrahman Gazi Mahallesi Külliye caddesinin birçok farklı mekânında çekiliyor. Dizi, gençlik dizisi kategorisinde şimdiden izleyiciden tam not aldı.