Kar yağışı yine etkisini gösterdi. Mart ayının ortasına geldiğimiz bu günlerde okulların tatil edilmesi gündeme geliyor. Bu anlamda kar yağışının yoğunlaştığı Trabzon, Giresun, Rize'de yarın okullar tatil mi? Sorusu gündem oldu. Peki 15 Mart 2022 Salı kar tatili olan iller ve ilçeler hangileri?

Kar yağışı Türkiye'nin yakasını bırakmıyor. Öğrenciler ise tatil bekliyor. Bu anlamda Trabzon, Giresun, Rize'de yarın 15 Mart Salı günü tatil mi? Kar yağışı çoğu ilimizde hayatı olumsuz etkilerken öğrenci ve veliler hayat sürdürdükleri illerde okulların tatil olup olmayacağını merak ediyor. Peki, Trabzon, Giresun, Rize'de yarın okullar tatil mi? 15 Mart 2022 Salı kar tatili olan iller ve ilçeler hangileri? Valilik açıklamaları! Yarın okullar tatil mi? Meteoroloji Genel Müdürlüğü doğrultusundan yayımlanan son rapora göre birtakım illerimizde kar yağışı etkisini sürdürecek. Yoğun kar yağışı ve soğuk hava dalgası eğitimi vakit vakit olumsuz etkiliyor. Ülkemizin çoğu ilinde kar yağışlarının başlamasıyla eş güdümlü öğrenci ve velilerin aklında hayat sürdürdükleri illerde okulların tatil olup olmayacağı yer alıyor. Peki, 15 Mart Salı kar tatili olan iller ve ilçeler hangileri? Trabzon, Giresun, Rize'de yarın okullar tatil mi? İşte yanıtı

Trabzon, Giresun, Rize valilik yarın okullar tatil mi? 15 Mart 2022 Salı kar tatili olan iller ve ilçeler hangileri? 

Trabzon, Giresun, Rize'de 15 Mart günü okulların tatil olup olmayacağı ile alakalı şimdilik bir açıklama gelmedi. Son dakika gelişmesi olursa haberde yer alacak.

Meteoroloji'den orta vadeli hava durumu raporu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün orta ve uzun vadeli hava hali raporunda da perşembe günü Türkiye'ye yeni bir soğuk hava düzeneğinin geldiği, Anadolu'nun büyük alanında Kar Yağışı beklendiği görülüyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü doğrultusundan oluşturulan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, batısının zaman içinde az bulutlu, Marmara'nın kuzeyi, İç Anadolu'nun kuzeydoğusu, Karadeniz, ve Doğu Anadolu Bölgeleri ile Güneydoğu Anadolu'nun doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı, İstanbul ve Tekirdağ çevrelerinin yağmurlu, yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği ön görü ediliyor. Yağışların, Doğu Karadeniz kıyıları, Ordu, Ağrı, Muş, Bitlis ve Hakkâri çevrelerinde mahalli güçlü ve yer yer yoğun kar şeklinde görülmesi bekleniyor. Karadeniz'in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu'da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Ülkemiz çapında buzlanma ve don vakası bekleniyor.

40 YAŞ ÜZERİ olan kişilere Erken Emeklilik ile ilgili duyuru yapıldı! 40 YAŞ ÜZERİ olan kişilere Erken Emeklilik ile ilgili duyuru yapıldı!