Türkiye genelinde uygulamaya konulan koronavirüs yasaklarına her zaman uyulduğunu söylemek mümkün değil. Zira bazı vatandaşlar maske takmıyor, temizlik kurallarına uymuyor.

Migros'ta Büyük Kampanya: Mutfak Ürünleri ve Isıtıcılarda Fiyatlar İndi! Migros'ta Büyük Kampanya: Mutfak Ürünleri ve Isıtıcılarda Fiyatlar İndi!
Türkiye genelinde uygulamaya konulan koronavirüs yasaklarına her zaman uyulduğunu söylemek mümkün değil. Zira bazı vatandaşlar maske takmıyor, temizlik kurallarına uymuyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi de otobüs duraklarına yerleştirdiği yapay zeka temelli uygulama sayesinde bu gerçeği kurallara uymayan vatandaşlara hatırlatıyor.Otobüs duraklarına gele maskesiz vatandaşlar ekranlarda, kendi yüzlerine yerleştirilmiş koronavirüs görüntüsüyle karşılaşıyor. Uygulamayla birlikte vatandaşların nazik bir şekilde uyarıldığı ve maske takmaya teşvik edildiği kaydediliyor. Çoğu zaman yüzlerine yerleştirilen koronavirüs görüntüsünden rahatsız olanlar cebinden çıkardığı maskesini takıyor.Şehrin her bölgesinde bilinçlendirme çalışmaları yürüttüklerini kaydeden Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, durumun ciddiyetine değindi. Durumun düzelmemesi halinde daha sert tedbirlerin alınacağına dair duyumlar aldıklarını kaydeden Zorluoğlu, konu hakkındaki duyarlılığın artması gerektiğini dile getirdi.