TrAnsformers konusu - Tranformers karakterleri bu akşam ATV yayın akışında saat 20. 00'de karşımıza çıkması akabinde çok merak ediliyor.

TrAnsformers konusu - Tranformers karakterleri bu akşam ATV yayın akışında saat 20.00'de karşımıza çıkması akabinde çok merak ediliyor. Transformers karakterleri incelememizde Transformers konusu ve oyuncuları gibi detayları inceleyeceğiz. Ekranlard yer alacak olan Transformers konusu oyuncuları ve en çok merak edilenlerde Transformers karakterleri olmakta iken Saat kaçta hangi kanal da diye de merak ediliyor. Seri halinde yayınlanan transformers serisinin ilk filmi olan Transformers bu akşam ATV ekranlarında. Uzaydan gelen robotların filmi olan transformers Cybertron gezegenine ailt robotların dünyasıdır. ve dünyaya gelince de helikopter, araba herşey transformersadönüşmektedir. Bir depoa atılı olan parçaların ve kamyonun toplanması ile oluşan transformers diğer karakterileri kimlerdir. Amerikan Hasbro ve Japon Takaro Tomy oyuncak şirketlerinin işbirliğiyle tasarlanan bir oyuncak serisi olan Transformers, önce Japonya sonra da dünya çapında öyle çok sevildi ki önce çizgi roman, sonra animasyon ve sonra da Michael Bay'e emanet edilen bir film serisine uyarlandı. Dev oto-robotların evreni, 2007'deki ilk sinema filmi Transformers'dan başlayarak, 2018'de tam da bugün vizyona giren Bumblebee'ye uzanarak genişlemeye devam ediyor! Biz de sizler için Transformers evreninin tüm filmlerini derlediğimiz bir liste hazırladık. TRANSFORMERS KONUSUÇok uzun zaman önce, çok uzaklardaki Cybertron gezegeninde bir savaş başlamak üzeredir. Burası başka yapılara bürünebilen robotların dünyasıdır. Her yerde olduğu üzere bu gezegende de robotlar da iyiler ve kötüler olarak ayrılmaktadırlar. Kendilerince başka amaçlar uğrunda mücadele eden bu transformerlar, gezegenin yakıtı biterken uzay ortamındaki diğer yakıt kaynaklarının arayışına girerler. Hal böyleyken bu arayış onları Dünya’ya kadar yönlendirecektir. İstedikleri anda arabaya, gemiye ya da uçağa dönüşebilen bu robotlar, bu kez Dünya’yı ele geçirmek için savaş açacaklardır. Elbete bu savaşı başlatanların tam karşısında iyi huylu robotlar baş rolde olacaklardır. Pearl Harbor, Ada gibi kült ve bütçesi büyük filmlerin üstesinden gelmiş olan Micheal Bay, bir başka unutulmazı izleyicisi ile buluşturmak üzere kolları sıvamış bir yönetmen konumunda. 

TRANSFORMERSTransformers efsanesinin ilk filmi 6 Temmuz 2007'de vizyona girmişti. Çok uzun yıllar önce Cyberton gezegeninde başlamak üzere olan savaşı konu alan filmde Megan Fox, Shia LaBeouf, Josh Duhamel ve Threse Gibson yer alıyor. Michael Bay'in yönettiği Transformers'ın ilk filmi, temposu hiç düşmeyen ve senaryosunun kalitesiyle dikkat çekiyor.  Serinin ikinci filmi Transformers: Yenilenlerin İntikamı, Genç Sam Witwicky’nin (Shia LaBeouf), savaşan robot uzaylıların arasında sonucu belirleyen bir savaşta evreni kurtarmasının üzerinden iki yıl geçti. Gösterdiği büyük kahramanlığa rağmen Sam, üniversiteye gitmek, kız arkadaşı Mikaela’nın (Megan Fox) yanından ayrılmak ve anne-babasından (Kevin Dunn ve Julie White) ilk kez ayrı kalmak gibi günlük endişelerini anlatıyor.Serinin 3. filmi olarak 2011 yılında izleyicisiyle buluşan Transforers: Ay'ın Karanlık Yüzü,  insanoğlunun yaptığı bir hata sonrası dünyanın tarihinin en büyük savaşına tanık olmasını konu alıyor. Seri ilerledikçe Optimus Prime'ın aslından ne kadar güçlü olduğunu ortaya çıkarıyor ve serinin 3. filminde Decepticonlar insanoğlunun hayallerini zorlayacak düzeye çıkartılmış desek yeridir.

TRANSFORMERS FİLMİ OYUNCULARI
  • Yapım Yılı : 2007

  • Yönetmen : Michael Bay

  • Türü : Aksiyon / Bilim-Kurgu / Macera / Fantastik

  • Oyuncular : Shia LaBeouf (Sam Witwicky), Megan Fox (Mikaela Banes), Josh Duhamel (Kaptan Lennox), Tyrese Gibson (USAF Tech Sergeant Epps), Rachael Taylor (Maggie Madsen), Anthony Anderson (Glen Whitmann), Jon Voight (Savunma Bakanı John Keller), John Turturro (Ajan Simmons), Peter Cullen (Optimus Prime) 
TRANSFORMERS KARAKTERLERİOptimus PrimeDünyanın koruyucusu olarak da bilinir kendisi. Çünkü herkesin emin olduğu bir şey vardır ki, o da Dünya’nın ondan daha iyi bir koruyucu bulamayacağı. Karakteristik özelliklerine geldiğimizde de bir liderin sahip olması gereken başlıca özelliklere sahip olduğunu görüyoruz. Optimus Prime, onurlu, iyilik sever, adaletli, ve cesur bir autobot. Kırmızı ve mavi renkte kocaman bir tıra dönüşüyor. Optimus’un savaşlarda kullandığı kocaman bir savaş kılıcı vardır. Ama Optimus bu kılıcıını sadece onlara zarar verecek düşmanları için kullanıyor.BumblebeeGenç, heyecanlı ve adeta yerinde duramayan bir autobot olarak karşımıza çıkıyor Bumblebee. Sarı ve siyah renkte bir Hatchback’e dönüşen Bumblebee ayrıca su altında da gitme özelliğine sahip. Ses çıkarmasına yardımcı olan düzen savaşta hasar almasından dolayı diğer robotlarla olan iletişimini teybinden çaldığı şarkılar ile sürdürüyor. Elektrik ışınları düşmanlarına karşı kullandığı silahı. Ara sıra duygusal anlarına da denk geldiğimiz oluyor. Tamamen barıştan yana olan Bumblebee sadece düşmanları onlara saldırdığında silahını kullanıyor. Hatchback’e dönüştüğünde de düşmanları gibi bir savaş aracına değil, normal bir arabaya dönüşüyor.StrongarmKendisi için dünyanın kurallarına en uyum sağlayan autobot diyebiliriz. Uyulması gereken tüm kuralları bilir ve hayatın bu kurallar ile sürdürüyor. Cesur, enerjik ve dost canlısı olan Strongarm her zaman arkadaşlarının yardımına koşuyor. Kuralları esnetmekten çok hoşlanmadığı için onunla çalışmak, anlaşmak biraz zor oluyor. Ama Strongarm gerçek dostluğu ve kahramanlığı ile çocuklarımıza örnek oluyor.GrimlockAutobot takımında Dinobot olarak karşımıza çıkıyor Grimlock. Kötü robotlara karşı savaşmak ve onları yenmek hobileri arasında diyebiliriz. Karşısında düşman bir robot gördüğünde devasa dış görünüşüyle hiç tereddüt etmeden onları etkisiz hale getiriyor. Serinin bir bölümünde bir gemide tutsak iken Autobot’lar tarafından kurtarılmıştır. Ona karşı yapılan iyiliklerin farkında olan Grimlock o günden itibaren Autobot’larla yaşıyor. Üstelik Decepticon’ları yenmeleri için Autubot’larla beraber savaşıyor.Sıfır ve 2. El araç alacaklar dikkat! Araçlar zamlanıyor Sıfır ve 2. El araç alacaklar dikkat! Araçlar zamlanıyor