ODTÜ'de binbir zahmet ve emekle yapılan mezuniyet töreninden yeni görüntüler gelmeye devam ederken arapça bir pankart sonrası açılmış olan tüm pankartlar mercek altına alındı.

Özellikle siyasi göndermeler, toplumsal eleştirileri ve de tüm bunların dahilindeki "orantısız zeka" olarak adlandırılan espriler ile ünlü ODTÜ pankartları mezuniyetten günler sonra yine gündem oldu.

Zekaya Yenileceksiniz! İşte ODTÜ 2022 Mezuniyet Törenine Damgasını Vuran Pankartlar

Aykırı Genel Yayın Yönetmeni Batuhan Çolak'ın paylaştığı bir görüntü sosyal medyanın tüm dikkatini çekti.

Görüntülerde yer alan pankartta öğrencilerin 2030'da da anlaşılması için dedikten sonra Arapça mesaj verdikleri görüldü.

Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) uzunca bir süre Devrim stadından başka bir yere almak istenen mezuniyetleri için savaş vermişti ki oluşan kamuoyu ve sosyal medya baskısı sonrası geri adım atılan karar ile Devrim stadında geleneksel hâle gelen mezuniyet töreni gerçekleştirilmişti.

İstatistikler | ODTÜ Aday Öğrenci

Törende, cübbeleriyle seyircilerin önünden geçen öğrencilerin birçoğu yine hazırladıkları ilgi çekici pankartlarla mesajlarını paylaşmışlardı ki günlerdir paylaşılmaya doyulamayan pankartların arasından birisi bugünün gündem konusu oldu.

ODTÜ Havacılık ve Uzay Mühendisliği bölümü öğrencilerinin açtığı pankart, törene damga vuranlardan birisi olurken, sosyal medyadaki popülerliğini ise Batuhan Çolak'ın paylaşımı ile kazandı.

Pankartta, öğrencilerin Türkçe "2030'da da anlaşılması için" dedikten sonra Arapça mesaj verdikleri görülürken yazılan Arapça mesajın ise çevirisi yapıldığında "Nükleer santral istemiyoruz" anlamı çıktığı anlaşıldı.

Kendine Gel ODTÜ on Twitter:

Bu arada Batuhan Çolak'a ulaşan öğrenciler ise translate de hata yapıldığını ve "Kayyum Rektör istemiyoruz" mesajı vermek istediklerini ifade edince de hem pankartları hem de zekaları ile öne çıkan ODTÜ öğrencileri birkez daha sosyal medyanın gündemi oldu.

Konuyu, sosyal medya hesabından duyuran Batuhan Çolak, öğrencilerin mesajını da paylaşınca da ayrıca bir kahkaha fırtınası sosyal medyada koptu.

DAHASI VAR...

Aynı zamanda ODTÜ'de "Mülteci istemiyoruz" pankartı ise öncesi ve sonrası ile ayrıca gündemin konusu oldu.

Öğrencilerin tören alanına sokmak istedikleri pankart, bir takım gruplar tarafından engellenerek içeri alınmazken daha sonrasında yanlarında getirdikleri ikinci pankartı gizleyerek alana giren öğrencilerin boş Türkiye haritasının yanına "Şuna bi Türk katın" mesajını yazdıkları görülünce hikayesi ayrı mesajı ayrı olay oldu.

Kısa sürede sosyal medyada yayılan fotoğrafa büyük ilgi gösterilirken, pankartın açıldığı sırada ise tribünlerden alkış koptuğu duyuldu.

ODTÜ'deki mezuniyet töreninde açılan Arapça pankart dikkat çekti - Eğitim - AYKIRI haber sitesi

Onur Şener Kimdir? İstek Şarkı Neydi? Aslında Neden Öldürüldü? Gerçekten Şarkıyı Bilmediği İçin mi? Katiller Bakanlıktan Onur Şener Kimdir? İstek Şarkı Neydi? Aslında Neden Öldürüldü? Gerçekten Şarkıyı Bilmediği İçin mi? Katiller Bakanlıktan

ODTÜ'de gelenek bozulmadı: Rektörlüğün katılmadığı mezuniyette çarpıcı pankartlar - Tele1