TRT 1'in reyting rekorları kıran dizisinden ayrılık haberi geldi. Duyan izleyiciler ise kahroldu. Herkesin bir umudu vardı ama ayrılık kesinleşti. Usta oyuncu diziye ölerek veda etti.

TRT 1 ekranlarında izlenme rekorları kıran diziden ayrılık haberi geldi. Her hafta pazar akşamları yayınlanan teşkilat dizisinde Mete Başkan karakterine hayat veren Mesut Akusta dün akşam dizinin final sahnesinde vurulmuş yaralanmıştı. Mete Başkanın veda konuşması izleyen herkesin içini yakarken izleyiciler Bir umut belki kurtulur diyordu. Ancak Mesut Akusta dan kötü haber geldi. Usta oyuncu sevilen dizide yer almayacak. Geçtiğimiz sezon finali sonrasında Beyin kanaması geçiren Usta oyuncunun zaten dizideki rolü Bir Hayli azalmıştı. Sağlık durumu el vermeyen oyuncunun rol gereği ölerek veda edeceği açıklandı.

TRT 1 ekranlarında her hafta pazar Akşamları reyting rekorları kıran Teşkilat dizisinden Ayrılık Haberi geldi. Sevilen dizide Mete Başkan karakterine hayat veren usta oyuncu Mesut Akusta diziden ayrılıyor. Teşkilat dizisinin dün akşam ekranlara gelen son bölümünde Mete Başkan, Yıldırım tarafından vurulmuştu. Ekip son anda yetişmiş de ancak Mete Başkanın vurulmasına engel olamamıştı. Sevilen dizi yakından takip eden izleyiciler ise Mesut Akusta’nın diziden ayrılmasının istemiyordu ve belki kurtulur umuduyla bakıyordu. Ancak bugün gelen son dakika haberine göre Mesut Akusta artık Teşkilat dizisinde yer almayacak ölerek diziye veda edecek.

trt-1in-rekortmen-dizisinde-izleyiciyi-kahreden-ayrilik-usta-oyuncu-veda-etti-3

Sakla Beni 4. Bölümde neler olacak? İncila, Mete’yi tehdit ediyor… Sakla Beni 4. Bölümde neler olacak? İncila, Mete’yi tehdit ediyor…

Mete Başkan ölüyor

Teşkilat dizisinin en sevilen karakterlerinden olan ve izleyicilerin de çok severek takip ettiği Mete Başkan dün akşam önce oğlu Gürcan ile vedalaşmış ardından da ekibe veda mesajı yollamıştı. Mete başkan ve Gürcan arasında yaşanan duygusal sahne ekran başında izleyenleri gözyaşına boğmuştu. Hemen ardından ise Mete Başkan, Yıldırım tarafından vurulmuştu. İzleyiciler Mete başkanın kurtulacağını düşünüyordu ancak gelen son dakika bilgisine göre Mete Başkan ölüyor.

Mesut Akusta diziye veda ediyor

Teşkilat dizisinin yayınlanmaya başladığı günden bu yana dizinin kadrosunda yer alan ancak Geçtiğimiz sezon beyin kanaması geçirmesi nedeniyle bir süreliğine de olsa ara vermek zorunda kalan Mesut Akusta bu defa teşkilat dizisinden tamamen ayrılıyor. Mesut Akusta’nın hayat verdiği Mete Başkan karakteri gelecek haftaki bölümde ölecek. Böylelikle usta oyuncu diziye veda etmiş olacak.