Artarda skandallar ile gündemden düşmeyen TRT bu defa da Süleyman Soylu isimi eşliğinde gündem oldu.

Süleyman Soylu’nun danışmanı, Ali Arif Özzeybek'in TRT’de üç ayrı programa katılacak isimleri değerlendireceği, isimleri mülakata çağırdığı ortaya çıktı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı Ali Arif Özzeybek'in FETÖ yakınlığı dikkat çekerken diş hekimi olan ismin bu mesleği ile "danışmanlık" dışında bir sıfatı olmayan birinin hangi yetkiyle TRT’de 12 gün boyunca yapılacak üç ayrı programa katılacakları değerlendirdiği ayrıca merak konusu oldu.

Odatv peşini bırakmıyor: Fotoğrafın ucu Soylu'ya dokunuyor - Siyaset - ODATV

TRT’nin her yıl hazırladığı Muharrem ayı için bu yıl da üç ayrı program hazırlanması planlanırken bu yıl bir ilke imza atıldı.

Ziraat bankası hesabı olan kişilere 30.000 TL ve 50.000 TL ödeme verilecek! Son dakika haberi verildi! Ziraat bankası hesabı olan kişilere 30.000 TL ve 50.000 TL ödeme verilecek! Son dakika haberi verildi!

Dikkat çeken programlara katılacak Alevi akademisyen, yazar ve dedeler için ilk kez mülakat yapılırken, yetkinliklerini doktora tezleri, yayınları ve Alevi toplumundaki kabul görmüş isimlerin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanlığını yapan ve asıl alanı diş hekimliği olan Prof. Dr. Ali Arif Özzeybek tarafından mülakattan geçirildiği öğrenildi.

Soylu tarafından Alevilerle ilişkiler konusunda görevlendirilen Özzeybek, Alevi Karaşar aşiretine mensup olmanın ve FETÖ’nün çakma Alevi dernekleri kurdurduğu günlerde Bektaşi Vakfı adında bir vakıf kurmasının ötesinde Alevilikle bir ilgisi bulunmadığı ortaya çıkan bir isim olması ile zaten gündemde tanınan ve dikkat çeken bir isim olmuştu.

Dr.Ali Arif Özzeybek on Twitter: "Çok güzel nasihatlar almıştım .Hafız Abdullah Nazırlı Hocaefendi 107 yaşında Hakka yürüdü. Allah rahmet eylesin... https://t.co/U3LOcckPmr" / Twitter

En büyük tepki ise TRT’de yayımlanan Diyanet programlarına katılan ilahiyatçıların mülakattan geçirilmezken Alevilerin mülakata alınması oldu.

Bununla birlikte bir bakan danışmanının TRT adına karar verici olması da ayrı bir sorgulama olarak sosyal medyada yer aldı.

Cumhuriyet'in gündeme taşıdığı habere göre Özzeybek’in kurduğu vakfa Bektaşi adını koyması oldukça tepki çekip sorgulanırken, geçmişte DYP, ANAP, Türkiye Partisi, CHP ve son durak olarak AKP’de politika yapan Özzeybek’in FETÖ ile yakın muhabbeti de bilinen bir gerçekti.

Hüseyin Gülerce ve Ekrem Dumanlı ile ilişkileri ortaya çıkan Özzeybek tepki çekerken mülakata çağrılan Alevi akedemisyenlerden bazıları gitmeyi reddederken bazıları da “Biz çıkmazsak İlahiyatçıları bizim adımıza çıkaracaklar” diye konuştular.