TRT Eba Tv ders programları belli oldu. Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle ilk ve ortaokullar ile liseler uzaktan eğitimle dersleri sürdürüyor. Uzaktan eğitim modeline geçişle birlikte televizyonda TRT ile MEB arasında yapılan protokol gereği EBA TV de yayında! EBA TV ilkokul, EBA TV ortaokul ve EBA TV Lise kanallarıyla öğrenciler derslerine televizyon ekranından erişebiliyor. Milyonlarca öğrenci, ilk haftası geçtiğimiz hafta tamamlanan uzaktan eğitime, Nisan ayı sonuna dek devam edecek. Peki 30 Mart - 3 Nisan 2020 arası EBA TV ders programı belli oldu mu? EBA TV dersler saat kaçta olacak? Bu haberimizde sizler için hazırladık...Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm Dünyayı etkisi altına alarak Türkiye'de de hızla yayılan Koronavirüs salgını nedeniyle okullar kapanmıştı. İlkokul, ortaokul ve liselerde eğitim öğretim ilk olarak 1 hafta tatil edilmiş, devam eden haftalarda ise uzaktan eğitime geçileceği aktarılmıştı. 23 Mart 2020 tarihi itbariyle uzaktan eğitim ilkokul, ortaokul ve liselerde başladı. Geçtiğimiz hafta EBA TV ve internetten online platformda EBA üzerinden gerçekleştirilen dersler, milyonlarca öğrenciye uzaktan sunuldu.EBA uzaktan eğitim dersler, bu haftada da 30 Mart - 3 Nisan arasında sürecek. Uzaktan eğitimde dersler hem EBA platformu üzerinden internette hem de EBA TV'den sunuluyor. Eba TV ilkokul, Eba TV ortaokul ve Eba Tv lise kanallarıyla milyonlarca öğrenci evinde ders görüyor. Peki 30 Mart - 3 Nisan EBA TV yayın akışı ne olacak? 30 Mart - 3 Nisan arası ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için ders programları belli oldu mu?EBA TV İlkokul - Ortaokul ve Lise Yayın Akışı Bilgileri

EBA TV İLE UZAKTAN EĞİTİM DÖNEMİEBA TV üzerinden uzaktan eğitimin süresi uzatıldı! Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın ortak düzenlediği basın toplantısında uzaktan eğitimde sürenin uzatıldığı ve 30 Nisan'a kadar devam edeceği duyurulmuştu. Bilidiği gibi MEB ve TRT arasında gerçekleştirilen işbirliği ile EBA TV kanalları ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri için ayrı ayrı hazırlanarak yayına alındı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, kendileri için belirlenen saatler içerisinde derslerine Televizyon kanallarından rahatlıkla ulaşabilecek, eğitim-öğretim açığını uzaktan kapatma yoluna gideceklerdir.EBA İNTERNETTEN ÖĞRENCİ GİRİŞİ NASIL YAPILIR?

Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme! Akbank Hesabı Olanlar İçin Son Dakika: 10.000 TL Bankamatik Kartınıza Ödeme!


“EBA Giriş” ekranında Öğrenci → EBA yolunu izle. “EBA Giriş” ekranına yönlendirileceksin. Açık Öğretim öğrencisiysen Öğrenci → Açık Öğretim yolunu izleyerek EBA platformunda internet üzerinden giriş yapabileceksiniz.


Editör: İlan35