15 Temmuz anmasını haberlerine taşıyan TRT kanalı sosyal medyada dalga konusu oldu. 15 Temmuz Bilal Özyıldırım Kim? Bilal Özyıldırım Şehit mi? Bilal Özyıldırım Gazi mi? Bilal Özyıldırım Ne Dedi? soruları aranmaya başlandı.

Ünlü gazetecilerden Fatih Altaylı'nın "Türkiye Radyo Televizyon Kurumu yani TRT iftiharla sunar. Dünyada bir ilk. 15 Temmuz şehidi canlı yayında ekranda." sözleri ile gündeme taşıdığı haber sosyal medyanın eğlencesine dönüştü.

15 Temmuz Bilal Özyıldırım Kim? 15 Temmuz Bilal Özyıldırım Şehit mi? Bilal Özyıldırım Gazi mi? 15 Temmuz Bilal Özyıldırım Ne Dedi?

"15 Temmuz Şehidi Bilal Özyıldırım Günaydın Haftasonu'nda" diyerek manşet atan TRT, attığı manşet ile de hem "yanlış algı yaratılmaya çalışılıyor" denilerek tepki topladı hem de devlet televizyonun da yapılmayacak yanlış ile dalga geçildi.

İşte "şehit" denilerek atılan "yanlış" haber manşeti sonrası öne çıkan yorumlardan bazıları;

Emekliye yeniden müjde geldi! O bankadan emekli maaşı alırsanız, Para sıkıntınız ortadan kalkacak Emekliye yeniden müjde geldi! O bankadan emekli maaşı alırsanız, Para sıkıntınız ortadan kalkacak