TRT Spor ekranlarında yayınlanan "Spor Artı" isimli programda spor spikeri Cansu Canbaz'ın sorduğu bir soru gündeme bomba gibi düştü. Irkçılık skandallarının ardından milli takım kariyerine nokta koyan Mesut Özil'in Fenerbahçe tarafından transfer edilmes

Gözden kaçırmayın

Rusya-Ukrayna Savaşında Tarihi Hamle! Zelenski Uyardı Ancak Birçok Ülkeyi Savaşa Dahil Edecek Bu Hamle Kimden Geldi?? Rusya-Ukrayna Savaşında Tarihi Hamle! Zelenski Uyardı Ancak Birçok Ülkeyi Savaşa Dahil Edecek Bu Hamle Kimden Geldi??
TRT Spor ekranlarında yayınlanan "Spor Artı" isimli programda spor spikeri Cansu Canbaz'ın sorduğu bir soru gündeme bomba gibi düştü. Irkçılık skandallarının ardından milli takım kariyerine nokta koyan Mesut Özil'in Fenerbahçe tarafından transfer edilmesinin konuştuğu program sosyal medyanın diline düştüğü. Erdoğan Arıkan, Almanya'nın milli takıma dönmesi için Mesut Özil'i ikna etmeye çalıştığını söyledi. Bunun üzerine spor spikeri Cansu Canbaz, Fenerbahçe'ye transfer olan Mesut Özil'in Türk Milli Takımı'nda oynayacağını belirtti. Erdoğan Arıkan ise Cansu Canbaz'ın yanlış bilgisini düzeltti ve böyle bir şeyin olamayacağını dile getirdi.


"Eskiden TRT'nin standartları yüksekti"


Programın ardından sosyal medyada hem TRT hem de Cansu Canbaz eleştiri yağmuruna tutuldu. Eleştirilere katılan isimlerden biri de Habertürk Fatih Altaylı oldu. TRT'nin eskiden bir okul olduğunu kaydeden Altaylı, Canbaz'ı bu sorusunun kurumun düştüğü içler acısı hali gösterdiğini belirtti. TRT'nin eskiden yüksek standartlara sahip kişileri ekrana çıkardığını hatırlatan Altaylı, artık önüne gelen herkesin TRT ekranlarında boy gösterebildiğini söyledi.


"Büyük bir cehalet örneği"


Cansu Canbaz'ın Mesut Özil'in artık Türkiye Milli Futbol Takımı'nda oynayacağına ilişkin sözlerini kıyasıya eleştiren Altaylı, bir TRT spikerinin bu kadar cahil olmaması gerektiğini kaydetti. TRT'de spikerlik yapan ve ekrana çıkartılan birisinin spor bilgisinin bu kadar eksik olmaması gerektiğini aktaran Altaylı, olayı "büyük bir cehalet" olarak niteledi. Altaylı, Cansu Canbaz'ın sorusundan yola çıkarak TRT'de spiker olmanın kriterlerinin neler olduğunu sorguladı.