Eski ABD Başkanı Donald Trump, ABD’de yapılacak olan seçimlerde partisinin rakibi olacağı tahmin edilen Florida Valisi Ron DeSantis’i partinin oylarının bir kısmını böleceğini iddia ederek aday olmasının büyük bir hata olduğunu söyledi.

Kamu bankasından 2 yıl ödemesiz 500.000 TL hemen onaylanıyor! Kamu bankasından 2 yıl ödemesiz 500.000 TL hemen onaylanıyor!

Trump, DeSantis’e sosyal medyadan yüklendi

Kendi sosyal medya hesabı TruthSocial üzerinden yaptığı paylaşımda Donald Trump, 2024 başkanlık seçimlerine Cumhuriyetçi Parti’den aday olacağı tahmin edilen Florida Valisi DeSantis’in üzerine gitti. Donald Trump, paylaşımında şu sözleri söyledi:

“Ron DeSantis, en hafif tabirle anketlere bakıldığında benim karşımda çok da iyi bir durumda olmayan genç bir adam. Eğer aklında Cumhuriyetçi Parti’ye zarar verecek bir biçimde başkan adayı olma kararını verirse, şu anda elinde olan oyları da kaybederek bir daha asla aday olamayacağını düşünüyorum. Fakat, Florida seçmenlerinin tahmin ettiği gibi vali olarak kalmaya devam ederse, bu durum onun için tamamen farklı olur. Ben sadece fikirlerimi söylüyorum. Ama kim bilir?”

Trump, halen Cumhuriyetçiler arasında öne çıkıyor

Morning Consult tarafından 3 Nisan tarihinde düzenlenen ankette, katılımcıların yüzde 55’i Trump’a, yüzde 26’sı da Trump’ın en yakın rakibi olan DeSantis’e oy vereceğini söylemişti. Trump, geçtiğimiz ocak ayı içerisinde düzenlene ankette DeSantis’in 17 puan önünde yer almıştı. Cumhuriyetçiler arasında, Trump’a 34 ayrı suç yönetilmişti. Bunun topluma yansıması siyasi bir cadı avı olarak çıktı. ABD’de yapılan en son anketlerin sonuçlarına göre, Trump’ın Cumhuriyetçi seçmenler arasında halen güçlü bir aday olma pozisyonunu koruduğu düşünülüyor.

Trump, bir şekilde gündemde kendisine yer buluyor

Trump, ABD Başkanı olduğu dönemde tüm dünyada sürekli gündem olarak herkesin dikkatini çekmişti. Halen yaptığı açıklamalar ve hakkında açılan davalar ile gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Trump, geçtiğimiz hafta Ceza Mahkemesi tarafından hakkında yapılan suçlamaları reddetmişti. Bu suçlamalar Trump’ı mağdur konuma sokarak daha da gündem olmasını ve halk tarafından desteklenmesine yol açtı. Bunu yapılan anketlerde çok net görebilmek mümkün.