Daha öncede gündeme gelen iddialara yönelik eski ABD Başkanı Donald Trump'a yönelik çocuk istismarı ve cinsel taciz suçlamalarına ait bu defa belgeler yayınlandı.

Çocuk istismarı ve cinsel tacizden hüküm giyen ABD'li milyarder Jeffrey Epstein'ın suç ortağı olmakla suçlanan Ghislaine Maxwell'ın yargılanmasına devam ederken, Donald Trump'ın çocuk istismarı ve cinsel tacizden hüküm giyen ABD'li milyarder Jeffrey Epstein'a ait 'Lolita Ekspres' özel uçağıyla 7 kez seyahat ettiğini gösteren belgeler yayınlandı.

Halkbank emekli promosyonu değişti! Emeklilere müjde Halkbank üzerinden geldi, Tutar 5000 TL oldu! Halkbank emekli promosyonu değişti! Emeklilere müjde Halkbank üzerinden geldi, Tutar 5000 TL oldu!

Sputnik haberine göre New York'ta görülen duruşmada mahkemeye yeni belgeler sunuldu. Sunulan yeni belgeler, Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Epstein'a ait 'Lolita Ekspres' diye anılan özel Boeing 727 uçağıyla sanıldığı gibi bir kez değil, toplamda 7 kez seyahat ettiğini ortaya çıkardı.

trump12801-plpu-cover-DMIw_cover

Uçuş kayıt belgelerine göre Trump, 1993 yılında dört kez, 1994, 1995 ve 1997 yıllarında ise birer kez 'Lolita Ekspres' uçağında seyahat etti. Seferlerin Trump ve Epstein'ın evlerinin bulunduğu Palm Beach'ten Newark'a gerçekleştirildiği anlaşıldı.

Uçağın pilotu Larry Visoki geçen ayki duruşmada verdiği ifadede, Trump'ı uçuşlardan bazılarında yolcu olarak gördüğünü belirtmiş ve "Başkan Trump'ı kesinlikle hatırlıyorum" demişti. Pilot Visoki'nin yolcular arasında olduğunu söylediği kişiler arasında Bill Clinton, Kevin Spacey ve Prens Andrew de var.

338719_480x270

Donald Trump 2002 yılında New York Magazine'e verdiği bir röportajda, Epstein ile yakın bir arkadaşlığa sahip olduğunu belirterek, "Jeff'i 15 yıldır tanıyorum. Harika bir adam. Onunla birlikte olmak çok eğlenceli. Hatta onun da benim kadar güzel kadınlardan hoşlandığı ve çoğunun daha genç tarafta olduğu söyleniyor. Hiç şüphe yok ki Jeffrey sosyal hayatından keyif alıyor" demişti.

Epstein çocuk istismarı ve cinsel taciz nedeniyle hüküm giydikten sonra 2019'da hapishanede intihar ettiğinde Trump, ABD Başkanı olarak görev yapıyordu. İntihardan sonra Trump, Epstein'ın aslında cinayete kurban gittiği yönündeki komplo teorilerini desteklemiş ve Epstein'ın suç ortağı olmakla suçlanan Ghislaine Maxwell hakkında "Erkek arkadaşı hapiste öldü ve insanlar hala bunun nasıl olduğunu anlamaya çalışıyor. İntihar mıydı, öldürüldü mü? Onun iyiliğini diliyorum. Onun için kötü bir şey aramıyorum. Kimseye kötü bakmıyorum. İnsanlar bunu alıp çok büyük bir mesele haline getirdiler, ama olan tek şey, onun erkek arkadaşı öldü. Hapishanede öldü. Öldürüldü mü, intihar mı etti? Ona iyi dileklerimi sunuyorum." Cümleleri ile açıklama yapmıştı.

1052002598_0 0 1584 892_1920x0_80_0_0_4f77c09fc4666b925786ba01189e6784.jpg

Bir ilginç gelişme de daha önce ortaya çıkan belgelerde, bir diğer eski ABD Başkanı olan Bill Clinton, İngiltere Prensi Andrew ve eski ABD Senatörü George Mitchell'in de özel uçağın konukları arasında olduğu ortaya çıkmıştı. 'Lolita Ekspres'in konukları arasındaki Bill Clinton'a uçuşlarından birinde ünlü manken Naomi Campbell'ın eşlik ettiğinin ortaya çıkması oldu.