TSK bastırdı, HDP "barış" dedi!

Bölücü terör örgütü PKK'nın köküne kibrit suyu dökmek için Irak'ın kuzeyinde yürütülen operasyonlar HDP'nin aklına barışı getirdi.

Güncel 03.05.2021 - 05:59 04.05.2021 - 04:18 İlan35

PKK bölücü ve hain terör örgütünün yuvalandığı bölgelerden biri olan kuzey Irak'ta kahraman Türk askerinin gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla terörün kökünün kazınması çalışmaları sürüyor.

Hulusi Akar "44" demiş, kısa süre sonra 46 olmuştu!

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, birlikte Irak'ın kuzeyinde bulunan üs bölgesine giderek denetlemelerde bulunmuşlar, Hulusi Akar ve beraberindeki komutanlar ardından kahraman Mehmetçik ile birlikte iftar yapmışlardı. İftar sonrası askerlere seslenen Bakan Hulusi Akar, etkisizleştirilen terörist sayısının 44 olduğunu belirterek şöyle demişti:

"Kahraman evlatlarımız. Sizler burada çok değerli görevi ifa ediyorsunuz. Pençe-Yıldırım operasyonu ve Pençe-Şimşek operasyonu hedeflediğimiz gibi başarılı biçimde sürüyor. Şimdiye kadar bölücü ve hain terör örgütü PKK mensubu 44 alçak terörist etkisizleştirildi. Terörle mücadele çalışmalarımız, son alçak teröristin etkisiz duruma getirileceği güne kadar sürecek. Teröristlerin bütün inlerine girmiş durumdayız. Terörü ülkemizin gündeminden çıkarmakta kararlıyız ve azimliyiz. Bunu yapmaya muktediriz ve bunu gerçekleştireceğiz. Bir an evvel burada barış ve huzur ortamını sağlayacağız."

Operasyon doğru yol değilmiş!

Türkiye'nin ülkeyi barış iklimine sokmak istediği dönemlerde çukur ve hendek açarak arzularının hiçbir zaman Kürt halkının refahı olmadığını ve barış istemediklerini ortaya koyan bölücü terör örgütü PKK'nın kökünün kazınıyor olması sebebiyle kravatlı tayfa HDP, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin operasyonlarını eleştirerek, operasyon düzenlemenin doğru yöntem olmadığını, doğru yolun demokratik ve barışçıl zeminde diyalog yürütmek olduğunu savundu.

Yükleniyor...
0
.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@