Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastı zanlılarından firari emekli albay Mustafa Levent Göktaş'ın Bulgaristan’ın Svilengrad şehrinde yakalandı.

Hakkında kırmızı bülten çıkarılan, Ankara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Necip Hablemitoğlu suikastı zanlılarından firari emekli albay Mustafa Levent Göktaş içmin Adalet Bakanlığı ve EGM İnterpol Daire Başkanlığı, Göktaş’ın Türkiye’ye iade edilmesine yönelik işlemlere de başladı.

En son sosyal medya hesabından yaptığı "tuğlayı yarın çekiyorum. Beni Sedat Peker ile karıştırmayın" diyerek ve sonrasında "hesap sahte" açıklamaları ile Türkiye'yi "pazarlık" diyerek ayağa kaldıran Levent Göktaş'ın hesabının gerçek olduğunu Sedat Peker açıklamıştı ve sonrasında konu unutulmuştu ki yakalanma haberi ile Göktaş tekrar gündem oldu.

Levent Göktaş'a Ait Olduğu İddia Edilen Hesaptan Yeni Paylaşım: 'Devlet Denilen Aygıtı Başınıza Geçiririm!'

Suç örgütü lideri olduğu gerekçesiyle hakkında soruşturma açılan Sedat Peker arandığını söyleyerek Levent Göktaş hesabının gerçek olduğunu söylemişti ki o hesaptan paylaşılan cümleler şöyleydi;

"Yarından itibaren videolu anlatımlarım olacak. Net söylüyorum bazıları bu gece uyku uyumasın. Gerçek neymiş yarın görüşeceğiz. Beni Yere göğe sığdıramayıp dar zamanda yanımda olmayanlar .... kursağında büyüyenler görüşeceğiz. Beni kullanıp bir kenara atanlar kâbusunuz olacağım.

Siz korunaklı konaklarda kalırken ben sırt çantası ile orada burada geziyordum. K.... kursağında büyüyenler uyumayın lan uyumayın o tuğlayı Yarın çekiyorum. Altta kalanın canı çıksın!

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

Ve şunu aklınızdan çıkarmayın beni Sedat Peker ile karıştırmayın! Devlet denilen aygıtı başınıza geçiririm! Ben yanarsam siz de yanarsınız net!”

Sedat Peker'in Son Videosunda Bahsettiği Sezgin Baran Korkmaz ile Birlikte Adı Geçen Levent Göktaş Kim?

Büyük ses getiren bu sözler üzerine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Mafyalar, yolsuzlar, 5’li çeteler, çantacılar, örgütler, uyuşturucu baronları, komisyoncular, soysuzlar… Size sesleniyorum, hepinizin canı cehenneme! Her tarafı lağım kokusu sardı. Bu devleti sizden temizleyeceğiz. Pirüpak bir ülke bırakacağım gençlere. Mirasım bu olacak."  sözleri ile olay Türkiye'nin gündemine oturmuştu.

Sedat Peker'in de "hesap gerçek" açıklamaları sonrası usta gazeteci Erk Acerer ise Kılıçdaroğlu'nun sosyal medyada paylaştığı sözleri alıntılayarak "Bu tveet pazarlık yapıldığını biliyoruz tweeti. Bu girişimi destekliyorum. Her türlü bilgi ve belgeyi paylaşmaya hazırım!" demiş ve olayın bir "pazarlık" olduğunu gündeme getirmişti.

Levent Göktaş Pazarlığı Neydi? Ne İstendi? Emre Uslu Kimdir? Sedat Peker'den Gelen "Cehennem" Daveti Özeti...

Levent Göktaş'ın Türkiye'de ses getiren açıklamaları ise özet olarak Gazeteci Erk Acerer'in de son olarak "Güzel kapattınız ama Levent Göktaş meselesini, suikast, silah ticareti ve SBK işlerini. Ya da kapadığınızı zannediyorsunuz!"  sözleri ile sosyal medyada "Levent Göktaş anlaşma yaptı" yorumları ile karşılanmış ve devamında herhangi bir ses çıkmamıştı.

Erk Acarer: Levent Göktaş pazarlığı ve cinayet - YouTube