Türkiye’de yaşanan yoksulluk gündemden düşmezken iktidara yakın gençlik vakıflarına hibe edilen son döviz miktarları ortaya çıktı. Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)'na yapılan hibe gençlere gittiği için mutluluk yarattı.

Gençler artık canlarına kıymaya başlamışken Türkiye'de ciddi bir yoksullaşmanın yaşandığı ve artık "hayatta kalma" savaşı verildiği tartışılmaz bir gerçeklik kazanmışken Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)'na yapıldığı öğrenilen hibe gençlere gideceği için de mutluluk yarattı.

Ulusal Ajans'ın, TÜRGEV’e 2022 için 108 bin Euro, TÜGVA’ya ise 60 bin 568 Euro hibe verdiği ortaya çıkarken Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği (AB) Başkanlığına bağlı Türkiye Ulusal Ajans'ından iktidara yakın vakıflara sağlanan hibe desteği ise AKP’nin büyükşehirleri kaybetmesinin ardından bulunan yeni kaynak olarak yorumlandı.

TÜGVA'de ne oluyor? Yeni paralel yapılanma mı? - Paraanaliz

2022 Erasmus Projeleri kapsamında TÜGVA ve TÜRGEV'e milyonlarca liralık hibe verilirken iktidar ve iktidar partili belediyelerce sağlanan ayrıcalıklarla gündeme gelen Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) ve Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA), “2022 Yılı R1 Dönemi Erasmus + Gençlik Proje” destekleri kapsamında da hibe almaya hak kazandı.

Türkiye Ulusal Ajansı’ndan 2020 ve 2021 yıllarında toplam 272 bin 487 avro hibe alan TÜRGEV, 16 kuruluş içinde en fazla tutarda hibe alan üçüncü kuruluş olmuştu ki akıllara AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan'ın (TÜGVA) ve kızı Esra Albayrak'ın (TÜRGEV) sahibi olduğu kuruluşlar olmasının avantajı geldi.

TÜRGEV'e 272 bin Euro hibe verilmiş - Dokuz8haber

Cumhuriye bugün Türkiye Ulusal Ajansı (TUA)'nın, 2022 yılının R1 dönemine yönelik gençlik proje başvuru sonuçlarını açıklamasına yer verirken, ajansın verilerine göre, toplam 16 kuruluşun hibeden yararlandırıldığı görüldü.

İşte Türkiye döviz kıtlığına giderken, dikkat çeken o döviz hibesi alan kuruluşlar ve aldıkları tutarlar;

Esra Albayrak ne zaman ve kaç yaşında evlendi? - Çağrı

4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme 4 Mayıs 2024 Resmi Gazetede Açıklanan Karar: Emeklilere 100.000 TL Ödeme

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi: 119 bin 800 Euro

Yaygın Eğitim ve Gençlik Çalışmaları Derneği : 108 bin 110 Euro

TÜRGEV: 101 bin 60 Euro

TÜGVA (Türkiye Gençlik Vakfı) : 60 bin 568 Euro