TÜİK'te sözleşmeli personel olarak çalışmak isteyenlere iş ilanı duyurusunda bulunuldu. TÜİK başvuru şartları, son başvuru tarihi gibi detayları ortaya çıktı.

PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek! PTT'den emeklilere ek ödeme! PTT emekli maaşlarını alanlara 10 bin TL verecek!

TÜİK'in güncel duyurusuyla birlikte sözleşmeli personel alımı yapılacağı ortaya çıktı. Kurumda çalışmak isteyenlerin başvuru tarihini geciktirmeden işlem sağlaması gerekecek. Bu nedenle belirli tarihler arasında müracaat etmelisiniz. Üstelik hangi bölümlerden mezuniyet şartının arandığı hakkında da bilgi vereceğiz.

TÜİK Personel Alımı Son Başvuru Tarihi

11 sözleşmeli personel alımında son başvuru tarihinin 19 Nisan 2023 olduğu aktarıldı. Bu tarihe kadar başvurmanız gerekiyor. Aksi halde işe alım için yapacağınız başvuru geçersiz sayılacak.

Mezuniyet Şartı Aranıyor

TÜİK sözleşmeli personel alımında belirli şartların karşılanmasının yanı sıra, mezuniyet şartının arandığı da belirtildi. Hangi bölümlerden mezun olunması gerektiği konusunda ise Yükseköğretim Kurumu yanıtı verildi. Daha detaylı ifade edecek olursak da dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden mezun olma şartı aranmaktadır. Eğer bu bölümlerden mezun değilseniz de bu bölümlere denk olabilecek ve Yükseköğretim Kurumlarınca kabul edilen yurtdışındaki kurumlardan mezun olmak gerekiyor.