Bugün PTT üzerinden ailere 1.625 TL ödeme verilecek.

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi durumda olan aileler için devlet destekleri ödenmeye devam ediliyor. Dar gelirli aileler için verilen desteklere bugün bir yenisi daha ekleniyor. Ekonomik olarak zor bir süreçten geçen ailelere 1.625 TL nakit para ödemesi yapılacak. Bu ödemeden faydalanmak için E-Devlet üzerinden başvuru yapılması gerekiyor.

Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi durumda bulunan ailelere destek müjdesi geldi. Bugün itibariyle PTT şubeleri ve ATM'leri aracılığıyla ailelere 1.625 TL nakit para ödemesi yapılacak. Bu ödemelerden yararlanmak için tek şart e-Devlet üzerinden başvuru yapmak ve başvurunun onaylanmasıdır. Ödemeler PTT üzerinden bugün itibariyle alınabilecek.

Son dönemde artan enflasyon, kur baskısı ve çeşitli sebeplerle ekonomik olarak zor bir süreçten geçiliyor.Bu dönemde aile ekonomisini çevirmekte zorluk çeken ailelere devlet destekleri ise artarak ödenmeye devam ediyor. Sonolarak Sosyal Ekonomik Destek (SED) olarak ailelerin okula giden çocukları için nakit para yardımı verileceği açıklandı.

ÖDEMELER BUGÜN YATIRILIYOR

Ekonomik açıdan sıkıntı yaşayan ve maddi güçlük çeken ailelere bugün itibariyle 1.625 TL nakit para ödemesi yapılıyor. Ödemeden yararlanabilmek için ailede ilkokul, ortaokul, lise veya üniversitede öğrenim gören bir öğrenci çocuğun bulunması gerekiyor. Veliler veya öğrenciler e-Devlet üzerinden başvurabiliyor. Başvurular hızla onaylandıktan sonra ödemeler hesaplara geçiyor. Bugün itibariyle başvurusu onaylanan binlerce kişi 1.625 TL nakit ödemeye PTT üzerinden ulaşabilecek.

E-DEVLET'TEN BAŞVURU NASIL YAPILIR?

SED ödemesi için başvurular E-Devlet üzerinden alınıyor. E-Devlet sistemine şifreniz ile giriş yaptıktan sonra "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı" bünyesindeki "Sosyal ve EkonomikDestek Hizmeti Ön Başvurusu" sekmesine tıklamanız gerekiyor. Açılan pencerede sağ üstte yer alan "Yeni Başvuru" kısmına tıkladıktan sonra karşınıza çıkan formu doldurup "Gönder" tuşuna basmalısınız. 

PTT ÜZERİNDEN ÖDENİYOR

5 bin TL, 10 bin TL ve 20 bin TL ödeme! Son Dakika! Nakit isteyenlere ödeme haberi geldi! 5 bin TL, 10 bin TL ve 20 bin TL ödeme! Son Dakika! Nakit isteyenlere ödeme haberi geldi!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı SED yardımı için başvuru yapıp başvurusu onaylananlara bugün itibariyle ödemeler PTT üzerinden yapılıyor. PTT hesabı olmayanlar PTT şubelerindeki bankomatlardan, PTT hesabı olanlar ise kartlarıyla PTT ATM'lerinden nakit 1.625 TL çekebiliyor.