Tüm Borçlar Siliniyor! Fatura, Kredi ve Vergi Borçlarınızı Böyle Ödeyerek Kapatabilirsiniz! Son 9 gün kaldı

Milyonlarca borçlu vatandaşın borçları siliniyor. Kredi, kredi kartı borçları MTV ve diğer vergi borçları, fatura borçları velhasıl tüm borçlar için yapılandırma fırsatında son günler!

Ekonomi 20.09.2021 - 23:28 20.09.2021 - 23:28 Berkay Keskin

Borcunuzun sadece Yüzde 10'unu ödeyerek kurtulabilirsiniz. Borç yapılandırma fırsatında 30 Eylül son tarih. Peki yapılandırma nasıl yapılır? Detayları haberimizde sizler için hazırladık...

Borç yapılandırma ile borçlarınızı anında sildirebilirsiniz. Vergi ve pek çok borç türünde yapılandırma fırsatının detayları son günlerde vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılıyor. Yapılandırma müjdesinden son günlerinde yararlanan tüm borçlu vatandaşlar borçlarından kurtulabilecek. Borç yapılandırma fırsatında son hafta! 30 Eylül 2021 tarihine kadar yapılandırma başvurusu yapanlar vergi (MTV, ÖTV, KDV vb.) ve su faturası gibi pek çok borcunu yapılandırarak kolayca ödeme yoluna gidebilecek.  Yapılandırma fırsatında borçlar peşin yahut taksitlendirme seçeneğiyle ödenebiliyor. Peşin ödemelerde Yİ-ÜFE tutarının yüzde 90'ı oranında dev indirim fırsatı sağlanıyor. Ayrıca cezaların da 4'te 1'i siliniyor. Peki yapılandırma başvurusu nasıl yapılır? Hangi borçlar için yapılandırma imkanı var? Borçlu vatandaşlara müjde! Başvuru yapan borcunun sadece yüzde 10'unu ödeyerek tüm borçlarından kurtulabiliyor! Borç yapılandırma fırsatıyla ilgili tüm detaylara haberimizde sizler için yer verdik.

Borçlu vatandaşlara yapılandırma ile borçlarından kurtulma fırsatı sürüyor. Vergi ve diğer bazı borçlarda yapılandırma imkanı sunan 7326 sayılı Kanun ile pek çok kişi borçlarından kurtulabiliyor. Şimdiye dek 3,5 milyonu aşkın borçlu ve vergi mükellefi vatandaş başvuru yaptı. Tam 69 milyar TL'nin üstünde kamu alacağı yapılandırılmış oldu. 

Son Tarih 30 Eylül 2021! Mutlaka Başvurun

7326 sayılı Kanun kapsamında milyonlarca borçlu büyük yapılandırma fırsatından yararlanıp borçlarını kapatabiliyor. Başvurular 30 Eylül 2021 perşembe günü saat 00.00 itibariyle sona erecek. Başvuru yapmayanlar söz konusu yapılandırma imkanından yararlanamayacak. 7326 sayılı Yasa'nın kapsamına giren vergi ve prim borçları ile kamu kurum ve kuruluşlarına karşı kesinleşen pek çok borç ve cezalar yapılandırılabiliyor. 

Borçlulara Büyük Fırsat! Peşin Olarak Yüzde 10'ununu Öde Borcun Silinsin

Yapılandırma fırsatından peşin veya taksitle ödeme seçenekleri ile yararlanılabiliyor. Yapılandırma ile borçlarını peşin ödeyen borçluların, tüm borçlarının Yİ-ÜFE tutarı üzerinden yüzde 90'lık kısmı ve idari para cezalarının asıllarının da 1/4'ü siliniyor. Yani borçlu vatandaşlar sadece yüzde 10'luk kısmı ödeyerek borçtan kurtulabiliyor. Ayrıca cezalarda, asıl miktarın yüzde 25'i tutarında indirim uygulanması büyük avantaj sağlıyor.

Borç yapılandırma işleminden yararlanan mükelleflerin ve borçluların, ilk taksit yahut peşin ödemelerini 30 Eylül 2021 Perşembe gününe dek yatırmaları gerekiyor.

Borç Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Borçlu vatandaşlar, borç yapılandırma başvurusunu 30 Eylül 2021 perşembe gün bitimine kadar, "www.gib.gov.tr" yahut e-Devlet üzerinden "turkiye.gov.tr" adresine giriş yapıp GİB sistemine bağlanarak gerçekleştirebiliyorlar. Borç yapılandırma başvuruları vergi dairelerine, Belediyelere (özellikle su faturası borçları için) ve defterdarlıklara bizzat müracaat ederek de gerçekleştirilebiliyor. Hatta posta yoluyla borç yapılandırma başvurusu yapmak da mümkün.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@