Tüm Çalışanlara 350 TL Ödeme Müjdesi!

Bayram süresi boyunca bazı sektörler bulundukları yerden veya evden çalışma modeli ile çalışmalarını devam ettiriyor. Bayram süresince görevinin başında bulunan vatandaşlara ise resmi tatil olduğu..

Ekonomi 14.05.2021 - 23:12 14.05.2021 - 23:14 Berkay Keskin

Bayram süresi boyunca bazı sektörler bulundukları yerden veya evden çalışma modeli ile çalışmalarını devam ettiriyor. Bayram süresince görevinin başında bulunan vatandaşlara ise resmi tatil olduğu için ilave mesai ödemesi gerçekleştiriliyor. Ramazan Bayramı boyunca çalışan bütün işçilere 3.5 günlük süre için ilave ücret ödemesi yapılacak. Bayram sürecinde çalışan çalışmayan milyonlraca kişiye 350 TL ödeme müjdesi! Detaylar haberimizde sizlerle...

Bilindiği gibi dünya da ülkemizde resmi tatil günlerinde işe gidilmiyor. Çalışmayan işçiler maaşlarını tam olarak alıyor. Resmi tatil günlerinde çalışan işçilere ise çalıştıkları kurum veya şirket tarafından her gün ayrıca bir günlük ücret ödemesi yapılması gerekmektedir. Ülkemizde Ramazan Bayramı boyunca çalışan pek çok sektör bulunuyor. Resmi tatilde görev başında bulunan on binlerce işçiye ilave mesai ödemesi gerçekleştiriliyor. Bayram süresince çalışan işçilere 3.5 günlük süre için ilave ücret ödemesi yapılacak.

Ek Ücret Ödemesi Yapılacak

Çalışmayan işçiler resmi tatillerde işe gitmeseler dahi maaşlarını tam bir şekilde alabiliyor. Resmi tatillerde çalışan vatandaşlarımıza ise çalışılan her bir gün için bir günlük ek ücret ödemesi yapılmak mecbur kılınmıştır. 

Çift yevmiye, 3 günlük bayram süresi ile Arife günü öğleden sonra gerçekleştirilecek çalışmaları da kapsayacak şekilde düzenlenmiştir. Yani Ramazan Bayramı için 3.5 günlük süreyi kapsamaktadır. Bu nedenle bayramda çalışan çalışanlara maaşları tam olarak yatırılırken, buna ek olarak 3.5 günlük bayram mesaisi ödemelerini de alacaklar.

En Az 350 TL Ek Ödeme İmkanı

Asgari ücretli çalışan bir işçiye 2021 senesi için günlük brüt 120 TL, net olarak ise 95 TL ücret ödemesi yapılması gerekmektedir. 3.5 günlük bayram tatilinin tamamında çalışmak zorunda olan asgari ücretli vatandaşa, normal ücretine ek olarak 350 TL ücret ödemesi yapılıyor.

Fazla Mesai Verilebiliyor

Bayram çalışmaları yerine izin kullandırılamamaktadır. Bayramda çalışan vatandaşlar fazladan yevmiye ödemesi alırken, eğer bir de fazla mesai yapmışlar ise yani haftalık çalışma süresi 45 saati aşıyorsa bu defa ayrıca fazla çalışma ücreti alınması söz konusu olmaktadır.

Bayram boyunca çalışan vatandaşlara 3.5 günlük süre için ilave ücret ödemesi yapılacak. Ülkemizde resmi tatil günlerinde çalışılmamaktadır. Çalışmayan işçiler maaşlarını tam olarak alabiliyor. Bu günlerde çalışan vatandaşlara ise her gün için ayrıca bir günlük ücret ödemesi yapılması gerekmektedir. Her çalışana bayramda çalıştığı her gün için 100 TL ek, ayrıca da 100 TL ödeme yapılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@