Tüm emekliler hesabını kontrol etsin! SSK, Bağ-Kur, emekli sandığı hepsine 4.100 TL yatıyor. Son dakika duyuruldu!

Tüm emekliler için son dakika Müjdeli Haber geldi. SSK, BAĞ-KUR ve Emekli Sandığı fark etmeden emeklilerin hesabına 4.100 TL yatıyor. Hesabınızı kontrol edin…

Ekonomi 26.10.2021 - 08:58 26.10.2021 - 08:58 Volkan Arık

Tüm emekliler hesabını kontrol etsin! SSK, Bağ-Kur, emekli sandığı hepsine 4.100 TL yatıyor. Son dakika duyuruldu! Emekliler, dul ve yetim aylığı alanlar zam haberlerini yakından takip ederken bu akşam saatlerinde bambaşka bir müjdeli haber geldi. SSK, BAĞ-KUR ve emekli sandığı fark etmeden tüm emeklilerin hesabına 4.100 TL ödeme yatıyor. Aynı zamanda bu ödemeden emeklilerin hak sahibi olan yani dul ve yetim aylığı alan kişiler de faydalanabiliyor.

Milyonlarca emekli için yılbaşında yapılacak olan emekli zammı büyük önem taşıyor ve şimdiden enflasyon rakamları yakından takip ediliyor. Her ay açıklanan enflasyon rakamları için şu ana kadar 3 aylık bir tablo ortaya çıktı. Temmuz, Ağustos ve eylül ayları emeklilerin maaş zammı içeri son derece belirleyici olsa da asıl rakamlar Ekim, Kasım ve Aralık enflasyon oranlarının ortaya çıkması ile birlikte netleşecek. Ancak milyonlarca emeklinin beklediği güzel haber bu akşam saatlerinde geldi. Son dakika haberine göre emekliye zam oranı belli oldu. 2022 emekli zammı kaç TL oldu? Emekliye ne kadar zam gelecek?

tum-emekliler-hesabini-kontrol-etsin-ssk-bag-kur-emekli-sandigi-hepsine-4100-tl-yatiyor-son-daki-3

EMEKLİNİN ZAM ORANI AÇIKLANDI

SSK, Bağ-Kur emeklisi ile dul ve yetim aylığı alan milyonlarca vatandaş 2022 yılı maaşlarını öğrenebilmek amacıyla enflasyon rakamlarını yakından takip ediyor. Enflasyon oranları Sadece bu grupta maaş alan vatandaşları ilgilendirmiyor aynı zamanda Geçtiğimiz günlerde Toplu sözleşme görüşmeleri ile maaş zammını öğrenen memur emeklisi içinde önem taşıyor. SSK ve BAĞ-KUR emeklisi vatandaşlar ile birlikte dul ve yetim aylığı alan vatandaşlar da 2022 yılı maaşlarına enflasyon oranları doğrultusunda zamlı olarak almaya başlayacak. Memur emeklisi olanlar ise aldıkları Toplu sözleşme zammının üzerine enflasyon farkı almaya hak kazanacak.

tum-emekliler-hesabini-kontrol-etsin-ssk-bag-kur-emekli-sandigi-hepsine-4100-tl-yatiyor-son-daki-2

SON 3 AYIN VERİLERİ BEKLENİYOR

Bildiğiniz üzere yılın ikinci yarısında yani ikinci altı aylık döneminde çıkacak olan enflasyon rakamları emekli maaşları üzerinde etkili olacak. Şu ana kadar yılın ikinci yarısının ilk 3 ayına ait rakamlar belli oldu ve enflasyon yüzde 4.23 çıktı. Bu da SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için yüzde 4.23 zam demek oluyor. Ancak kesin rakamlar son 3 ayda ortaya çıkacak olan enflasyon oranları doğrultusunda verilebilecek. Bu konuda da Merkez Bankası piyasa beklenti anketi Geçtiğimiz günlerde yayınlandı. Anket sonuçlarına göre beklenen zam oranı %7'nin üzerinde oldu. Yani anket sonuçlarına göre 2022 emekli zam oranı %7,56 olabilir. Ancak açıklanacak sonuç aylık rakamlar sonrasında bu artabilir de azalabilir de.

tum-emekliler-hesabini-kontrol-etsin-ssk-bag-kur-emekli-sandigi-hepsine-4100-tl-yatiyor-son-daki-1

DUL VE YETİM AYLIĞI DA ZAMLANACAK

Emekli maaşlarının yanı sıra belli olacak olan enflasyon oranları doğrultusunda dul ve yetim aylığı alanlarda Zamlı maaş almaya başlayacak. Dul ve yetim aylığı emekli maaşı alan kişilerin hayatını kaybetmesi sonrasında hak sahibi olan yakınlarına bağlanıyor. Yani bir nevi emekli maaşı olarak geçiyor bu nedenle de yıl sonunda enflasyon rakamları doğrultusunda zam yapılıyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@