SSK, BAĞ-KUR ve emekli sandığı emeklisi 13,5 milyon kişiye müjdeli haber geldi. Emeklilerin tümünü kapsayan gelişme bugün yaşandı. TBMM’de yapılan oylama ile emekli ikramiyesi belli oldu. Ramazan Bayramı öncesinde emeklinin hesabına karşılıksız ve geri ödemesiz en az 1100 TL ödeme yapılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kararı ile ödeme tutarı da artabilir. Peki emekli ikramiyesi ne zaman yatacak. Emekliye Ramazan Bayramı ikramiyesi ne zaman ödenecek?

Milyonlarca emekli artık Ramazan bayramı ikramiyesi için geri sayıma başladı. Ramazan Bayramında SSK, BAĞ-KUR ve emekli sandığı emeklisi fark etmeden bayram ikramiyesi verilecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz yıllarda emekli vatandaşlara müjdeyi vermiş ve emeklilere her yıl iki defa bayram ikramiyesi verileceğini duyurmuştu. Emeklinin bayram ikramiyesi önce 1000 TL olarak yatıyordu, ancak geçtiğimiz yıl pandemi koşullarında yapılan zamla birlikte her bayram için ikramiye tutarı 1100 TL oldu. Bu yıl da artık Ramazan ayının gelmesi ile beraber emekliye bayram ikramiyesi de yeniden gündeme geldi.

Gözden kaçırmayın

Asrın Skandalı! "Türkiye'nin Altınları İngiltere'de Satıldı!" Turhan Çömez Türk Altın Rezervini Sordu... Asrın Skandalı! "Türkiye'nin Altınları İngiltere'de Satıldı!" Turhan Çömez Türk Altın Rezervini Sordu...

Tüm emekliler için müjde verildi! TBMM’den geçti, emeklilerin hesabına geri ödemesiz en az 2200 TL yatacak!

Emekliler 2022 bayram ikramiyesi için geri sayıma başladı. Milyonlarca emekli bu yıl ikramiye ödemelerine zam da bekliyor. Çünkü enflasyon ortada ve her geçen gün fiyatlar daha da artıyor. Bu nedenle emekliler hem maaş zammı hem de ikramiye zammı beklentisi içine girmiş durumda. Kulislerde de bu yönde iddialar dolaşıyor. Hatta rekor zam telaffuz ediliyor. Peki emekli bayram ikramiyesi 2022 ne kadar olacak? 2022 emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak? İşte emeklinin bayram ikramiyesine ilişkin merak edilen tüm soruların cevapları…

tum-emekliler-icin-mujde-verildi-tbmmden-gecti-emeklilerin-hesabina-geri-odemesiz-en-az-2200-tl-4

Emekli bayram ikramiyesi 2022 ne kadar oldu?

2022 yılında emeklilerin bayram ikramiyelerine zam gelip gelmeyeceği son zamanlarda en çok merak edilen başlıklar arasında yer alıyor. Kulislerde yer alan bilgilere göre emeklinin bayram ikramiyesine zam müjdesi var. Bu yıl her bayram öncesi 2000 TL olmak üzere toplamda 4000 TL emekli ikramiyesi ödeneceği iddia ediliyor. Henüz bu konuda hükümet yetkililerinden net bir açıklama yapılmadı. Ancak daha Ramazan yeni başladı. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan kabine toplantısında bu konunun karara bağlanması bekleniyor. Müjde de muhtemelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ulusa sesleniş konuşması sırasında gelecek. Ancak şimdilik bayram ikramiyesinin 1100 TL olarak ödeneceği kesin. Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı öncesinde verilecek olan ikramiyeler toplamda 2200 TL olacak.

tum-emekliler-icin-mujde-verildi-tbmmden-gecti-emeklilerin-hesabina-geri-odemesiz-en-az-2200-tl-3

2022 emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak?

Emekli bayram ikramiyesi ne zaman yatacak sorusunun yanıtı da en çok merak edilenler arasında yer alıyor. Ramazan Bayramı 1 Mayıs Pazar günü idrak edilecek. Bayram ikramiyeleri bugüne kadar hep bayramdan bir hafta önce hesaplara yattı. Bu yıl da Ramazan Bayramı ikramiyelerinin bayramdan bir hafta önce 13,5 milyon emeklinin hesabına geçeceği tahmin ediliyor. Bayram ikramiyelerine yeni bir düzenleme yapılması halinde ilerleyen günlerde haberimizde yer vereceğiz.