Tüm emeklilere Kasım ayında ödenecek! 5700 TL para başvuranın hesabına anında yatacak! Tek şart müracaat etmek! Emeklilere özellikle son yıllarda devlet tarafından sağlanan birçok hak bulunuyor. Bunların başında da bayram ikramiyesi geliyor. Ardından bankaların 3 yılda bir verdiği promosyon ücretleri de emeklerin cebini rahatlatıyor. Emekli vatandaşlar 2021 yılında 2 defa 1100 TL bayram ikramiyesi alırken aynı zamanda banka promosyon döneminin gelmesiyle beraber de promosyon ödemelerine kavuştu. Ayrıca 2021 yılında emekli maaşlarına iki defa zam yapıldı. Şimdi gözler 2022 yılında çevrildi. Emekliye 2022 yılında da benzer ödemeler yapılacak ve emekli vatandaşların cebi rahatlayacak.

Emekli olan milyonlarca vatandaş hem devlet tarafından sağlanan bayram ikramiyesi ödemeleri hem de banka promosyon ödemeleri ile birlikte yıl içinde rahat bir nefes alma imkanı buluyor. Özellikle düşük emekli maaşı alan vatandaşlar için bu ek ödemeler adeta bir ilaç gibi oluyor. 2021 yılında emeklilere yılda 2 defa ödenen Ramazan Bayramı ve kurban bayramı ikramiyeleri verilmişti. Hatta Temmuz ayında emekliler hem bayram ikramiyesi hem de maaş zammı alarak rahat bir nefes alma şansı bulmuştu. Hemen ardından başlayan banka promosyonu dönemi ile de emekliler maaşlarını taşıyarak seçtikleri bankanın promosyon ödemelerinden faydalanmaya başladı. 3 yılda bir verilen banka promosyon ödemeleri için süreç hala devam ediyor. Peki hangi banka ne kadar promosyon veriyor? Hangi banka emekli promosyonunu daha yüksek ödüyor?

tum-emeklilere-kasim-ayinda-odenecek-5700-tl-para-basvuranin-hesabina-aninda-yatacak-tek-sart-mu-3

BAŞVURU YAPANA VERİLİYOR

Emekliye promosyon ödemesi 3 yıllık maaş da video ile birlikte veriliyor. Emekliler maaşına göre bankalardan promosyon ödemesi alıyor ve her banka kendi politikasına göre promosyon ödemesi sağlıyor. Şu anda emeklilere en düşük 625 lira promosyon verilirken en yüksek ise 1750 TL promosyon ödemesi sağlanıyor. Ayrıca bankaların ek koşullarını yerine getiren emekliler promosyon ödemesini arttırma imkanı da buluyor. Mesela fatura talimatı veren ya da yakınını getiren emeklilere kişi başına ödeme yapılıyor.

tum-emeklilere-kasim-ayinda-odenecek-5700-tl-para-basvuranin-hesabina-aninda-yatacak-tek-sart-mu-2

PROMOSYON BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Banka promosyonu almak isteyen emekliler promosyon başvurusu nasıl yapılır sorusunun yanıtını da merak ediyor. Seçtiğiniz bankaya promosyon başvurusu yapmak için şubelere gidebilir ya da e-devlet üzerinden maaş taşıma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Promosyon başvurusunu yaptıktan sonra maaşınıza göre ödemeniz sadece 3 gün içerisinde hesabınıza yatıyor. Halihazırda emekli olan vatandaşlar maaş aldıkları bankalarda 3 yılını da tamamladıktan sonra ister aynı bankada yeniden sözleşme imzalayarak devam edebiliyor isterse yeni bir banka seçerek maaşını taşıyabiliyor. Emekli promosyon ödemesinin tek şartı 3 yıl bankada kalma taahhüdü vermek. Ayrıca yeni emekli olan vatandaşlar da ilk maçlarını almadan önce Bankasını seçerek sözleşme imzalayabiliyor. Yani yeni emekli olanların da banka promosyonu alma hakkı bulunuyor.

tum-emeklilere-kasim-ayinda-odenecek-5700-tl-para-basvuranin-hesabina-aninda-yatacak-tek-sart-mu-1

SONRADAN İPTAL ETME ŞANSINIZ VAR

Ayrıca emekli vatandaşlar sözleşme imzalayarak bir bankada kalma tahahüdü verdikten sonra karşılarına daha cazip bir fırsat çıkması durumunda sözleşmeyi iptal edebiliyor. Ancak bunun için söz konusu bankadan aldıkları promosyon ödemesini geri iade etmeleri gerekiyor. Promosyon ödemesini geri iade ettikten sonra başka bankaya maaşı transferi gerçekleşebiliyor.