Tüm emeklileri ilgilendiren son dakika haberi! 405 TL maaş zammı netleşti, dahası da var, Ocak'ta yeni müjdeler geliyor

Emekliler için son dakika gelişmeleri gelmeye devam ediyor. Tüm emekliler gözlerini Ocak ayına çevirmiş beklerken şimdiden 405 lira zam garantilendi. İşte detaylar…

Ekonomi 08.10.2021 - 19:34 08.10.2021 - 19:34 Volkan Arık

Tüm emeklileri ilgilendiren son dakika haberi! 405 TL maaş zammı netleşti, dahası da var, Ocak’ta yeni müjdeler geliyor. Milyonlarca emekli Temmuz ayında aldıkları zam sonrasında şimdi gözlerini Ocak ayına çevirdi. 6 ayda bir emekli maaşlarına zam gelirken Temmuz ayında emekliler çifte bayram yaşamış hem bayram ikramiyesi Hem de emekli maaş zammı almıştı. Ardından başlayan promosyon dönemi ile birlikte biraz da olsa rahat nefes alma şansı elde eden emekliler için şimdi gözler Ocak ayında yapılacak zamlarda. Emekliye şimdiden güzel haberler gelmeye başladı. Yılın ilk ikinci yarısında ilk 3 aylık enflasyon rakamları ile birlikte emeklilerin zam oranı şimdiden %4.23'e ulaştı. SSK ve BAĞ-KUR emeklisi şimdi gözünü kulağını Yılın son çeyreğine dikti.

SSK ve BAĞ-KUR emeklisinin büyük heyecanla beklediği enflasyon rakamlarında tahminler açıklanmaya devam ediyor. Yılın ikinci yarısında temmuz, ağustos ve eylül aylarında enflasyon oranı yüzde 4.23 oldu. Emekliler son 3 aylık enflasyon rakamlarını büyük heyecanla Beklerken tahminlerde gelmeyi sürdürüyor. Tahminlere göre enflasyon ocak ayında %5.21'e yükselecek. Bu da emekli maaşlarında 405 liralık bir artış demek. Temmuz ayında SSK ve BAĞ-KUR emeklisi ciddi bir zam Beklerken aynı zamanda memur emeklisine de enflasyon farkı verilecek.

tum-emeklileri-ilgilendiren-son-dakika-haberi-405-tl-maas-zammi-netlesti-dahasi-da-var-ocakta-ye-3

OCAKTAKİ ARTIŞ MERAKLA BEKLENİYOR

Tüm emeklileri ilgilendiren enflasyon rakamları açıklanmaya devam ederken emekli vatandaşların girdi Şimdi Ocak'ta açıklanacak rakamlarda nokta emekliler bu yıl 2 defa zam iki defa da ikramiye almıştı. Ocak ayında 6 aylık enflasyon rakamlarının belli olması ile birlikte SSK ve BAĞ-KUR emeklileri zam alacak Emekli sandığı emeklileri ise enflasyon farkı alacak. Tahminler doğru çıkarsa emeklileri Ocak ayında %5.21'lik yani 405 lira civarında bir zam bekliyor. Şu anda açıklanan 3 aylık enflasyon rakamlarına göre de bu zam garanti gibi görünüyor. Her ihtimal de emekliler Ocak ayında 400 liranın üzerinde zam olacak.

tum-emeklileri-ilgilendiren-son-dakika-haberi-405-tl-maas-zammi-netlesti-dahasi-da-var-ocakta-ye-2

3 AYLIK ENFLASYON RAKAMLARI BEKLENİYOR

Yolun ikinci yarısının ilk 3 ayına ait olan enflasyon rakamları yani temmuz, ağustos, eylül rakamları açıklandı. Bu rakamlara göre emeklileri şimdiden yüzde 4.23’lük bir zam oranı bekliyor. Ancak tabii ki yılın son 3 ayına ait rakamlarda emekli zammı konusunda büyük önem taşıyor. Yıl sonunda %5.21'lik bir enflasyon tahmini yapılırken en yüksek emekli maaşına gelecek zam ise 405 lira olacak. Tahminlerin doğru çıkması halinde Ocak ayında En yüksek emekli maaşı 8 bin 237 TL olacak.

tum-emeklileri-ilgilendiren-son-dakika-haberi-405-tl-maas-zammi-netlesti-dahasi-da-var-ocakta-ye-1

MEMUR EMEKLİSİ ENFLASYON FARKI ALACAK

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi 6 aylık dönemine ait enflasyon rakamları doğrultusunda zam alırken memur emeklisi ise enflasyon farkı alacak. Toplu sözleşme zammı alan memur emeklilerinin Ocak ayında yüzde 2'nin üzerinde enflasyon farkı alacağı tahmin ediliyor. Rakamlar kesin olarak 4 Ocak 2021 günü TÜİK tarafından enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte olacak. Rakamlar açıklandıktan sonra maaşlar otomatik olarak zamlanacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@