Son dakika gelişmesi gündemde oldukça büyük bir etki yarattı. Pandemi sürecinde ekonomik sıkıntılar yaşayan müşterilerin, para bulmak için ilk tercihleri bankalar oluyor. Peki hangi bankalar kredi veriyor? Koşullar neler? Detayları haberimizde sizler için hazırladık...

Bankalar aracılığıyla belirli kampanyalara katılım sağlayarak, peşin ya da taksitli kredi imkanları sunuluyor. Sizlerde eğer acil nakit ihtiyacınız bulunuyorsa, bu para ihtiyaçları için belirli zaman dilimlerinde bankaların gerçekleştirdikleri uygun kampanyalara katılım sağlayabilir ve hemen kredi kullanarak bu durumu dengeleyebileceksiniz. Para bulmak için başvuruda bulunacak vatandaşlar için yeni bir kampanya başlatıldı. Bu kampanyada bankamatik kartı bulunan kişilere 20.000 TL nakit anında yatırılıyor.

3 Banka Birleşti ve Duyurdu!

Sizlerde eğer acil nakit ihtiyacınız mevcutsa, bu para ihtiyaçları için belirli süreçlerde bankaların gerçekleştirdikleri kampanyalara katılım sağlayabilir ve anında kredi kullanarak bu durumunuzu iyileştirebilirsiniz. Nakit bulmak için başvuruda bulunacak olan vatandaşlar için yeni bir kampanya başladı. Bu kampanyada bankamatik kartı bulunan müşterilere 20.000 TL hesaplarına anında yatırılıyor. Aynı zamanda bu yatırılan para 36 ay vadeli olarak 3 ay ertelemeli şekilde hesaplara yatırılacak. Verilen bu kredi için çalışmalar yürüten Akbank, Vakıfbank ve Garanti BBVA oldu. Bu üç banka birleşerek aynı kredi kampanyasını başlattı.

Garanti BBVA, Akbank ve Vakıfbank'tan Kampanya

Garanti BBVA, Akbank ve Vakıfbank tarafından başlatılan bu kampanyaya daha sonra diğer bankalarda eklendi. Bankalar 20.000 TL'ye kadar müşterisi bulunan vatandaşların hesaplarına nakit para yatırıyor. Hangi bankadan kredi başvurusu yapacaksanız, bu banka hesabınızın olması yeterlidir. İstediğiniz taktirde internet adresi üzerinden dilerseniz mobil bankacılık üzerinden isterseniz de ATM'ler aracılığıyla bu kredileri çekebileceksiniz. 20.000 TL'ye kadar kredi kullandığınızda 36 ay vadeye kadar ve 3 ay ertelemeli de bu kredileri hesaplarınıza aktarabileceksiniz.

Kredi Koşulları ve Başvuru Aşamaları

Üç kamu bankasının verdiği bu kredi kampanyası ile beraber 20.000 TL'ye kadar olan kredilerde, bazı koşullar talep edilecek. Kredi kullanacak olan vatandaşın banka sicilinin temiz olmasına dikkat ediliyor. Banka sicili temiz olmayan müşteriler, onaylı kredi kullanamayacaklar. Bankalardan ödeyeceğiniz kredi ve kredi kartı borçları da mevcutsa, bu borçlarınızı da güncel borç ödemesini yapmanız gerekiyor. Üç kamu bankası üzerinden verilen bu kredi desteklerini alabilmek adına ayrıca hesaplarınızda haciz, bloke işlemlerinin bulunmaması gerekmektedir.

Çalışan vatandaşların sigortalı iş yerlerinde çalışıyor olması, emekli olan vatandaşların da emekli maaşlarını kamu bankalarından almaları durumunda kredi başvurusunda bulunabilecekler. Pandemi süreci ile beraber, başlatılan bu kredi başvurularını bankanın internet bankacılığına giriş yaparak başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Aynı zamanda ATM aracılığıyla da kredi başvurusunda bulunma imkanınız bulunuyor.