Milli Eğitim Bakanı Selçuk tarafından imzalanan Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi konusunda genelge gönderdi. Tüm Türkiye'de okulların açılmaması konusunda genelgede belirtildi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk tarafından imzalanan Yüz Yüze Eğitime Ara Verilmesi konusunda genelge gönderdi. Tüm Türkiye'de okulların açılmaması konusunda genelgede belirtildi. 81 ilde yüz yüze eğitime ara verilecek.

Yüz yüze eğitime ara verilmesi konusunda genelge gönderen Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk: "4 Ocak 2021 tarihine kadar yüz yüze veya uzaktan olmak üzere hiçbir şekilde sınav yapılmayacaktır. Bu tarihten sonra sınavların; ölçme ve değerlendirmeye ilişkin usul ve esaslar kapsamında okul ortamında yüz yüze yapılması planlanmaktadır." diyerek açıklanma yaptı.

Yapılan bu açıklama ile okulların eğitim öğretime ara vereceği belirtildi. Açıklanan genelgeye göre tüm eğitim ve öğretim faaliyetlerine 20 Kasım ile 4 Ocak arasında uzaktan eğitim yoluyla devam edileceği belirtildi. Belirtilen tarihten sonra belirlenen şartlara göre okul ortamında yüz yüze yapılacaktır.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk özellikle sınavlar konusunda bir duruma açıklık getirdi. Sınavlar ile ilgili: "4 Ocak 2021 tarihine kadar yüz yüze veya uzaktan olmak üzere hiçbir şekilde sınav yapılmayacaktır. Bu tarihten sonra sınavların, ilgi ve yazılarda belirtilen ölçme ve değerlendirmeye ilişkin usul ve esaslar kapsamında okul ortamında yüz yüze yapılması planlanmaktadır. Ancak 04 Ocak 2021 tarihinden sonra ölçme ve değerlendirme faaliyetleri ile ilgili hususlar salgın sürecinin seyrine göre değerlendirilerek ayrıca duyurulacaktır" diyerek uzaktan eğitim süreci boyunca hiçbir sınavın yapılmayacağını belirtilen tarihlerden sonra okullarda sınavların yüz yüze yapılacağını belirtti.