Tüm vatandaşların kredi borçları erteleniyor! Faizsiz Kredi ve Hibe Desteği geliyor

Hükümetten büyük destek. Tüm vatandaşların kredi borçları erteleniyor. Devlet Faizsiz kredi ve Hibe desteği açıklaması yapmaya hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde heyet

Ekonomi 16.05.2021 - 22:38 16.05.2021 - 22:39 Berkay Keskin

Hükümetten büyük destek. Tüm vatandaşların kredi borçları erteleniyor. Devlet Faizsiz kredi ve Hibe desteği açıklaması yapmaya hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde heyet vatandaşlara kontrollü normallaşme ve 1 Haziran sonrası için dev bir destek hazırladı. İşte Faizsiz kredi, kredi ve kredi kartı borçlarına erteleme ve hibe desteği gibi devlet destekleri!

Cumhurbaşkanı Erdoğan duyuracak!

Ankara kulisleri yine hareketli. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan faizsiz kredi, hibe desteği ve kredi kredi borçlarını ertelemek için yeni bir destek programını onayladı. Pandemi döneminde helallik işleyen Erdoğan yoğun geçirdiği haftada vatandaşlara müjdeli haberi vermeyi bekliyor. Recep Tayyip Erdoğan duyuracağı desteğe yine ulaştık.

Kademeli normalleşme ve 1 Haziran sonrası Hibe Desteği, Faizsiz borç erteleme ve faizsiz kredi desteği geliyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve kurmayları TESK (Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu) açıklamaları sonrası hibe desteği ve tüm borçların faizsiz yıl sonuna kadar ertelemesi tezi üzerinde çalışarak vatandaşlara yepyeni bir destek sunacak. Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında kapanma, yarı kapanma ve tam kapanma gibi konular olmadan girecek vatandaşlar destek Devletten geliyor. 

Kredi ve Kredi Kartı borçları yıl sonuna kadar erteleniyor!

Hükümetin ilk atağı Kredi ve Kredi kartı borçlarının yıl sonuna kadar ertelenmesi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank kredi çeken vatandaşların borçlarını 1 Ocak 2022 tarihine kadar koşulsuz erteleyeceğini duyuracak. Kredi ve Kredi Kartı borçları 6 ay boyunca kimseden istenmeyecek. Buna özel bankalar bu sefer ikna edildiği öğrenildi.

Vatandaşların kredi ödeyecek hali kalmaması gibi vatandaşların da kredi ve kredi kartı borçlarını ödeyemeyecek hale geldiği biliniyor. Borçların ertelenmesi tüm Türkiye'de yeni bir umut olacak ve 6 ay biraz daha huzurlu geçecek!

Hibe Desteği gelecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KOSGEB aracılığıyla yeni hibeleri herkese sunacak. İşsiz vatandaşlara, İş kurmak isteyenlere ve istihdam sağlayacak projelere 50 bin TL , 75 bin TL ve 100 Bin TL olmak üzere Hibe destekleri verilecek.

Dünya Bankasıyla yapılacak KOSGEB anlaşmasıyla Hibe Desteğine yeni bir boyut kazandırılacak. Esnafların yanında işsiz vatandaşlara geçinebilmek için Hibe desteği sağlanacak. Bunun içinse 3 bin TL 5 bin TL ve 10 bin TL Hibeler sunulacak.

Faizsiz Kredi verilecek!

Kredi ve Kredi kartı borcu olmasa da hiç bir geliri olmayan vatandaşlara Faizsiz kredi verilecek. Faizsiz kredi bugüne kadar duyurulacak kredilerden farklı olacak. Yine 1 Ocak 2022 tarihine kadar kredi ödemesi istenmeyecek. 1 Ocak 2022 tarihinde ise Faiz ödenmeyecek ve ana para ödemesi gerçekleşecek.

Faizsiz krediden faydalanacak vatandaşların kredi ve kredi kartı borcu olmama şartı gelecek. Kredi ve Kredi Kartı olan vatandaşların da 1 Ocak 2022 kadar tüm borçları ödeneceği için büyük bir adelet sağlanmış olacak!

Yarın sinyali verecek!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın yapılacak Kabine toplantısı sonrası 1 Haziran sonrası tam açılma müjdesini verip, 1 Haziran tarihine kadar tüm vatandaşlarımıza 3 yeni müjde açıklayacağız diyecek. Erdoğan metninde Faizsiz kredi, Hibe Desteği ve Kredi ve kredi kartı borcu olan vatandaşlara müjdeli haber diyerek destek sağlanacak.

Tüm vatandaşların büyük nefes alacağı yeni destek duyurusu zor günler geçiren tüm Türkiye için nefes olması bekleniyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@