Türkiye'nin Kültür Ve Turizm Bakanı Ersoy'un şirketine yine teşvik desteği yağdı.

Kültür Ve Turizm Bakanı Ersoy'un yöneticisi olduğu MRA Turizm ve Otel İşletmeciliği AŞ’nin Bodrum'daki 5 yıldızlı otel projesine 2 milyar 350 milyon lira yatırım teşvik desteğinin verildiği  4.9.2022 tarihli Resmi Gazetede ortaya çıktı.

Bakan Mehmet Nuri Ersoy'un Mayıs 2022’de tartışmalı bir ÇED sürecinden sonra onaylanan ve 25 dönüm ormanlık araziyi talan edecek otel projesinin, iki ay gibi kısa sürede de teşvik listesine alınması şaşkınlık yarattı.

İlk kabinede Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 3 talimat aldım

Temmuz/2022 ayında düzenlenen Yatırım Teşvik Belgeleri listesi yayımlanınca  Türkiye'nin Kültür Turizm Bakanı’nın yöneticisi ve ana hissedarı olduğu Bodrum Türkbükü’ndeki MRA Turizm ve Otel İşletmeciliği AŞ’nin 307 oda, 870 yataklı 5 yıldızlı otel projesine yinde dev rakamlı yatırım teşvik desteği verildiği öğrenildi.

10 Temmuz 2020 tarihinden bu yana Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yapan ve bu süreçte daha çok eşinin faydalandığı imkanlar, yeni otelleri, mevcut yatırımlarına aldığı teşvik ve onaylar ile gündeme gelen Mehmet Nuri Ersoy, Aralık 2020’de Bodrum Hilton Tükbükü Oteli’in de sahibi olduğu Azerbaycan merkezli ISR Turizm Şirketini satın almış ve adını MRA turizm ve Otel İşletmeciliği A.Ş. olarak değiştirmişti.

Bakan Ersoy'un eşi Pervin Ersoy, polise şemsiye tutturup çantasını taşıttı haberi - Serhat Tv

Bu arada zengin ve şanslı Turizmci Bakan Nuri Ersoy, 7 Ağustos 2022 Günlü Resmi Gazetede yayımlanan Haziran/2022 yatırım teşvik listesinde de sahibi olduğu Voyag Turizm Otelcilik AŞ’nin 2 milyar 150 milyon lira tutarındaki modernizasyon projesine “bölgesel öncelikli yatırım” sınıfında yer alması ile de gündem olmuştu.

Trump: Rusya - Ukrayna krizini 24 saatte çözerim! Trump: Rusya - Ukrayna krizini 24 saatte çözerim!

Türkbükü'ndeki 5 yıldızlı oteli Bakan Ersoy'un şirketi satın aldı | Independent Türkçe

Nuri Ersoy’un sahibi olduğu şirketlere yalnızca iki ayda verilen teşviklerin tutarı 4,5 milyar liraya ulaşırken, şirketlerinin bu süreçte faydalandığı bölgesel öncelikli yatırım sınıfından verilen teşvik unsurları da şunlar;

*7 yıl boyunca sigorta primi işveren hissesini devlet karşılayacak.

*Projeyi gerçekleştirmek amacıyla alacağı Kredilere faiz desteği verilecek.

*Gelir Vergisi; Gümrük Vergisi ve KDV istisnalarından yararlandırılacak.