İYİ Parti lideri Meral Akşener, “Gençler İçin Gençlerle Beraber” programında gençlerle bir araya geldi.

Akşener'in sohbetinde en dikkat çeken sözler bir gençten gelen "Tek bir hayalim var benim. İnşallah Suriyeli ve Afganlar gibi değer görürüm" sözleri oldu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Gençler İçin Gençlerle Beraber" programı kapsamında beşinci kez gençlerle buluşarak gençleri dinledi. Akşener ile sohbetlerinde geleceklerine ilişkin yaşadıkları kaygıları dile getirenin herbir cümlesi ise ayrı yürek burktu.

 Akşener “Şimdi herkes Türkiye’den gençlerin gittiğini, gitmek istediğini söylüyor. Türkiye’ye dair hayallerin, umutların nelerdir. Beş sene sonra Türkiye’de kendini nerede görüyorsun” sorusunu yöneltince Türkiye'de ki gençlerin durumu da ortaya çıktı.

Emeklinin Maaşı Katlanacak! Hükümetin Son Dakika Seyyanen Zammı Açığa Çıktı! Emeklinin Maaşı Katlanacak! Hükümetin Son Dakika Seyyanen Zammı Açığa Çıktı!

Gençlerden birisi “Kendimi hiçbir yerde göremiyorum açıkçası şu an bir özel sektörde çalışıyorum ama mesleğimi yapamıyorum” derken bir diğeri “Belli bir kitle hep kendi yakınlarını bir yerlere koyduğu için benim arkamda şu an öyle bir şey yok” sözleri ile yaşanılanları ortaya serdi.

 Akşener’in “Fırsatın olsa yurtdışına gider misin” sorusuna ise bir genç hiç düşünmeden “Giderim. Değer gördüğümü hissetmiyorum” dedi.

Çarpıcı olan ise Akşener’in “Gencecik olanların bu kadar ekonomi düşünmesi” sözleri üzerine bir gencin “Düşünmüyoruz. Düşündürtüyorlar” çıkışı oldu.

 Akşener’in “Ne olmasını isterdiniz” sorusu üzerine gelen tek bir yanıt ise ülkenin geldiği daha doğrusu getirtildiği durumu gözler önüne serdi.

“Tek bir hayalim var benim yanıma bir Suriyeli bir Afganlı dükkan açtığı zaman vergiden muaflar. İnşallah onlar gibi bir değer görürüm. Kendi ülkemde mülteci olarak kalmak istemiyorum”