Türk heyetin kaldığı otelde patlama!

Pakistan’da bulunan ve Türk heyetin de içinde bulunduğu otelde şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamada ilk belirlemelere göre 4 kişi hayatını kaybetti ve 12 kişi de yaralandı.

Dünya 22.04.2021 - 06:41 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Pakistan’ın Belucistan eyaletine bağlı Ketta kentinde yer alan lüks bir otelde şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamada 4 kişi yaşamını yitirdi.

Pakistan'ın Belucistan eyaletine bağlı Ketta kentindeki lüks otelin otoparkında meydana geldiği tespit edilen patlamada, ilk tespitlere göre içlerinde bir polis memurunun da olduğu 4 kişi hayatını kaybetti ve 12 kişi de yaralandı.

Yerel emniyet yetkilileri, patlamanın kaynağında yaptıkları incelemelerde ilk bulguların "bomba yüklü bir araç" kaynaklı olduğunu tespit ettiklerini bildirdi. Emniyet yetkilileri, patlamada içlerinde bir personellerinin de olduğu 4 kişinin hayatını kaybettiğini belirterek, 12 kişinin yaralandığı ve yaralıların büyük bölümünün durumunun ağır olduğu bilgisini paylaştı.

Emniyet yetkililerin patlama ile ilgili soruşturmanın devam ettiğini bildirirken, patlamanın şiddetiyle otoparkta bulunan araçlar kullanılamaz duruma geldi ve otelde de önemli hasar oluştu.

Çin'in İslamabad Büyükelçisi de otelde kalıyordu

Habercilere açıklamalarda bulunan Pakistan'ın İçişleri Bakanı Şeyh Raşid Ahmed, patlamanın meydana geldiği otelde Çin’in İslamabad Büyükelçisi Nong Rong ile çok sayıda Çinli diplomatın kaldığını fakat patlamanın yaşandığı anda otelde bulunmadıkları bilgisini verdi.

Şeyh Raşid Ahmed, Pakistan düşmanlarının gelişen ve barışçıl bir Pakistan görmeyi istemediklerine vurgu yaparak saldırıyı şiddetle kınadı.

Belucistan Eyaleti'nin sözcüsü Liyakat Şehvani ise, patlamanın bir terör saldırısı olduğunun altını çizerek, "Otelde yaşanan terör saldırısının arkasında Pakistan düşmanları bulunuyor." ifadelerini kullandı.

Anadolu Ajansı muhabiri yaralandı

Diğer yandan, Ramazan ayı yardım çalışmaları için Ketta kentine gelen TDV (Türkiye Diyanet Vakfı) ekibi ile beraber hareket eden AA (Anadolu Ajansı) muhabiri de patlamanın olduğu otelde kalıyordu.

Patlama esnasında odalarında dinlenmekte olan Türkiye Diyanet Vakfı heyeti saldırıyı yara almadan atlatırken, patlama esnasında otelin locasında çalışan Anadolu Ajansı muhabiri Recep Bilek'in, parçalanmış camların eline isabet etmesi sebebiyle hafif yaralandığı belirtildi.

​​​​​​​

Gelişmelerden Haberdar Olun

@