Türk Tabipleri Birliği'nden İzmir İçin Son Dakika Coronavirüs Uyarısı!

Türk Tabipleri Birliği'nden (TTB) yapılan son dakika açıklamasında İzmir'de depremzedeler için kurulan çadırlarda sosyal mesafeye dikkat edilmesi, coronavirüs nedeniyle önlemlere uyulması gerektiği açıklaması paylaşıldı. İzmir 30 Ekim'de 7.

Gündem 02.11.2020 - 14:08 04.05.2021 - 04:24 İlan35
Türk Tabipleri Birliği'nden (TTB) yapılan son dakika açıklamasında İzmir'de depremzedeler için kurulan çadırlarda sosyal mesafeye dikkat edilmesi, coronavirüs nedeniyle önlemlere uyulması gerektiği açıklaması paylaşıldı. İzmir 30 Ekim'de 7.0 şiddetinde tarihindeki en büyük depremlerden bir tanesini yaşamış ve deprem nedeniyle onlarca binada hasar ve yıkım meydana gelmişti.

AFAD dahil binlerce arama kurtarma ve tarama faaliyeti gösteren kişi şehre intikal etmişti. Bu durumun coronavirüs riskini büyük oranda arttırabileceği konusunda uyarılar yapılırken, şehrin dört bir yanında coronavirüs tehdidinin büyük oranda artmış olabileceği tahmin ediliyor.

TTB Uyardı!


Kurtarma alanlarında ve yaralı transferinde maskeye dikkat edilmesi uyarısında bulunan TTB, çadırların kurulu olduğu bölgelerde sosyal mesafe önlemlerine uyulmadığını, sosyal mesafe dışında maske ve hijyen kurallarına da dikkat edilmediğinin gözlemlendiğini açıkladı.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@