Yoksullaşan Türkiye'de önce batıdan alışveriş akını başladı sonra da doğuda. Edirne’ye alışverişe gelen Bulgarlar ise yoksullaşan Türkiye için "Erdoğan’dan Allah razı olsun" diyerek yaşanan durumu gözler önüne serdiler.

1 Bulgar Levası’nın bile neredeyse 10 liraya dayanmasının ardından Türkiye’ye akın ede Bulgarlar Edirne’yi adeta yağmalarken “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Allah razı olsun” demeleri Türklerin dikkatini çekti.

Sosyal Medya Saat 21:00'a Kilitlendi! Kılıçdaroğlu Ne Açıklayacak? Ne Dedi? Önemi Açıklama Ve Önerisi Ne? Sosyal Medya Saat 21:00'a Kilitlendi! Kılıçdaroğlu Ne Açıklayacak? Ne Dedi? Önemi Açıklama Ve Önerisi Ne?

Resmi gazetede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karardan sonra Bulgaristan vatandaşlarının Türkiye’ye girişlerinde pasaport zorunluluğunun da ortadan kaldırılmasıyla yoksullaşan Türkiye için Bulgarlar "Erdoğan’dan Allah razı olsun" dedi.

Yakıttan giyime ve gıdaya kadar tüm ihtiyaçlarını Edirne’den karşılayan Bulgarlar, aldıklarını taşımakta güçlük çekerken Bulgaristan'ın Filibe kentinden Edirne'ye gezmek ve alışveriş yapmak için gelen Hasen Yordanov, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan Allah razı olsun. Çünkü pasaport zorunluluğunun kalkması hepimizi çok memnun etti. Daha önce pasaport girişlerde zorluk yaşıyorduk ama şimdi kimlikle girişlerimiz hem işimizi kolaylaştırdı hem de bizi çok mutlu etti. Her hafta Edirne'ye gelerek bütün ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. Burada haftalık alışverişimizi yaptıktan sonra Bulgaristan'a geri dönüyoruz." dedi.

Yeniçağ'da yer alan haberde katraıldığı üzere “Artık sadece kimlikle giriş yapabiliyoruz. Bugün burada alışveriş yapmak bizi çok mutlu etti. Bize fiyatlar da çok uygun geliyor. Bulgaristanlıyız ama Türkiye'yi bambaşka seviyoruz. Geldik ve buraları da gördük, iyi oldu” diyen Hasen Yordanov sonrası gözlerin çevirildiği kur bilgisinde 1 Bulgar levhasının 9,28 Türk Lirası olduğu görüldü.