Elinde doları olanları uyaran son zamanların ünlü ekonomisti Selçuk Geçer, yayınladığı yeni videosunda doların çıkacağı seviyeyi açıklarken ifadeleri ve anlattıkları de "sert" oldu.

Özellikle 27 Aralık ve sonrasındaki dolara müdahaleye ilişkin açıklamaları ile ünlenen ve uzun süredir de ekonomi alanında en isabetli tahmin ve yorumları yapan ekonomist Selçuk Geçer'in yeni açıklamaları çok konuşulacak cümlelerden oluştu.

Türkiye'nin kötü bir süreçten geçtiğinin her seferinde altını çizen Selçuk Geçer, dolar bozdurmak isteyenlere de "Dikkatli olun" uyarısında bulunurken olanları ve olacakları anlattı.

Kara Para Aklama Süreci Ve Yöntemleri (Karapara Ne Demek?) – Tarih Arşivi, Osmanlı Tarihi, Din, Biyografi, Felsefe, Bilim, Gündem, Politika

"Dünya fokurdamaya devam ediyor. Stagflasyon korkusu başladı. Bu da Merkez Bankaları daha fazla agresifleşecek mi? sorunu getirdi. Bu açıklamalar yavaş yavaş başladı. Dolarda 19 liraya hazır olun. Dolardaki ilk hedef 19 lira olacak. Bu seviyeye önümüzdeki günlerde gelirsek şaşırmayın." diyen Geçer sözlerine yaşanılan süreci hatırlatarak şöyle devam etti;

Okurken "Neler Neler Varmış" Diyeceğiniz Kara Para Aklama Yöntemleri - Ekşi Şeyler

"Dolar 27 Aralık'ta 12 liraya geldi. Ama bu artık olmayacak. Merkez Bankası o dönem 20- 30 milyar dolarlık bir para harcamıştı. Bu maceranın toplam süreci 5 ay. 5 ay içerisinden 12 liradan tekrar 17 liraya çıktı. 18 saymıyorum o 1-2 saatlik bir olay. Bu filmi bize güzel oynadılar. Doları 17.90'da zor tutuyorlar. Borçları çıkardığımızda rezervlerimiz eksilerde. Neden?"

Şaka Gibi Skandal! Hazine'ye Ait Yaklaşık 70 Bin Konut "KAYIP" Sayıştay Raporları Bomba Oldu! Şaka Gibi Skandal! Hazine'ye Ait Yaklaşık 70 Bin Konut "KAYIP" Sayıştay Raporları Bomba Oldu!

"Yastık altındaki paraları geri alabilmek için 40 takla attılar. Oysa bankacılık sisteminden çekip aldık. Tefeci borçların içine girdik. Korkunç bir kısa vadeli dış borcumuz var. Türkiye artık işin içinden çıkmayacak hale geldi."