Erdoğan'ın "Gezi olaylarında camilerimiz yakıldı" sözleri üzerine itfaiyeden gündeme damga vuran bir cevap geldi.

Liberal Demokrat Parti'nin Gezi olaylarına ilişkin olarak dört kuruma soru yöneltmesi üç kurum tarafından sessizlikle karşılanırken sadece İBB itfaiyesinden yanıt verdi.

Erdoğan'ın, 'Gezi olayları esnasında camilerimiz yakıldı' sözlerine ilişkin olarak Liberal Demokrat Parti'nin aldığı cevap olay oldu.

Liberal Demokrat Parti (LDP) Genel Başkan Yardımcısı Hasan Kulaksız, "cami yakmaya" ilişkin olarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda aldıkları cevabı paylaştı.

AKP'li Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'Gezi olaylarında camilerimiz yakıldı' sözleriyle ilgili, dört kuruma soru sorduklarını ancak sadece İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) itfaiyesinden yanıt geldiğini açıklayan Kulaksız, Twitter adresinden yaptığı duyuruda şunları söyledi;

"Erdoğan'ın, "Gezi olayları esnasında camilerimiz yakıldı" sözleri üzerine, Liberal Demokrat Parti adına, ilgili dört kuruma sorduk, kayıtların paylaşılmasını istedik, yanıt sadece İst itfaiyesinden geldi, gelen yanıt da "yanan her hangi bir CAMİ yok" deniyor."

İBB itfaiyesi ise aldıkları soru üzerine şu yazılı yanıtı verdi:

Erdoğan'ın 'Gezi olaylarında camilerimiz yakıldı' sözlerine İBB itfaiyesinden yanıt: O tarihte cami yangını ihbarı yok

"Bahse konu olan tarihte (2013 Gezi Eylemleri) zikredilen olay ile ilgili kayıtlarımızda yapılan inceleme - araştırma neticesinde tarafımıza cami yangını ihbarı yapılmadığı tespit edilmiş olup, konu hakkında herhangi bir bilgi - belgeye rastlanılamamıştır."

Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı! Madison Beer ifşa görüntüleriyle gündemde! Adı Kenan Yıldız ile aşk haberlerine karışmıştı!

erdogan-in-gezi-olaylarinda-camilerimiz-yakildi-sozlerine-ibb-itfaiyesinden-yanit-o-tarihte-cami-yangini-ihbari-yok-1043245-1.