Tarihi yoksullaşma yaşayan ve enflasyon oranı ile artık birincilik bayrağını bile kapan Türkiye'de hem zorunluluk hem de iktidarın seçim hamlesi olarak asgari ücretin 10 Bin liraları bulacağı konuşulmya başlanmıştı ki Şeref Oğuz'dan da iddiaları doğrular bir açıklama geldi.

Zeyinyağına dev zam kapıda! Fiyatlar yükselmeden stoklayın… Zeyinyağına dev zam kapıda! Fiyatlar yükselmeden stoklayın…

Uzman ve ünlü isimlerinden Şeref Oğuz asgari ücrete yapılacak seçim zammı için adeta bomba patlattı ve asgari ücret tahmini en az yüzde 80 oranında zam ile açıkladı.

Dünya gazetesi yazarı Şeref Oğuz, asgari ücrete yüzde 80 oranında zam gelebileceğinin altını çizerken, kamuoyunda artık dillenen rakamı da doğruları zira yüzde 80 zam gelirse en düşük maaş 9900 lira olacak.

Şeref Oğuz bugün "Asgari ücrete en az yüzde 80 zam gelecek” diyerek "en güvenilir" uzman sıfatı ile adeta hem müjde verdi hem de yaşanacak felaketi anlattı.

Oğuz konu ile ilgili şu satırları kaleme aldı;

Almanya'da 13,4 milyon kişi yoksulluk sınırının altında… - Son dakika dünya haberleri – Sözcü

“Seçim ekonomisi sürecinde asgari ücrete %80 ve üzeri oranda zam gelmesi sürpriz olmaz. Zira hükümetin önünde bir sandık var ve ücretlerdeki erozyonun toplumda yarattığı olumsuzluklar ortada… Bu ölçüt, sadece asgari ücret için değil, tabanfiyat, katsayı, kamu işçileri toplu sözleşme zammı, emekli maaşları, öğrenci kredileri ve benzeri tüm sosyal alanlarda geçerli olabilecek. Hal böyle iken üretim yaya kalacak fakat para yağmuru sebebiyle enflasyon vites büyütecek. Kısaca asgari ücretten girecek ve enflasyondan çıkacağız seçim ekonomisinde… Sonuç mu; elbette seçimin ardından zam fırtınası…”

Halkın yüzde 21'i yoksul, yüzde 63'ü borçlu' - YENİ ASYA