Türkiye'de son dönem artarda yanan buğday tarlaları sonunda dikkat çekti. Planlı bir operasyon olduğu söylenen yangınlar sosyal medyanın da gündemi oldu.

Son olarak Gazeteci Ali Osman Önder'im sosyal medyanın gündemine taşıdığı buğday tarlası yangınları "masum" ya da "kaza" ile açıklanabilir bir durum olmaktan da çıktı.

Ali Osman Önder de Twitter üzerinden yaptığı açıklamada "Konya Ilgan'da 1,5 aydır buğday tarlaları yanıyor" dedi ve sordu: "Buğday tarlalarını kim yakıyor"

Balıkesir, Alaşehir, Batman, Konya, Tekirdağ derken yanmayan şehir kalmamışken buğday tarlalarının yanmasının "sabotaj" olduğuna ise artık kesin gözü ile bakılıyor.

Son dönemde çıkan buğday tarlalarındaki yangınlar sorgulanmazken ve bir şekilde geri planda bırakılırken, Gazeteci Önder de sosyal medya hesabından son buğday tarlası yangınını duyurarak açıklama yaptı.

Paylaşımına bir de video ekleyen Ali Ösman Önder şunları söyledi:

 "Konya Ilgın burası. Yaklaşık 1.5 aydır buğday tarlaları yakılıyor. Tarım Bakanlığı bu konuda tek bir açıklama yapmıyor. Siyasilerin gündemine girmiyor. Giren de dostlar alışverişte görsün hesabı. Paris İklim Anlaşması'nı Anayasa Mahkemesi’ne götüren 1 tane parti olmadı."

İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden İç Anadolu’yu Keşfetmeniz İçin 9 Neden

Dünya gıda kriziyle boğuşurken, Türkiye'de buğday tarlaları yanıyor

Dünyada buğday krizi yaşanırken Türkiye'de buğday tarlaları peş peşe yanıyor. Kötü haber bu kez Balıkesir'den geldi

Türkiye'de buğday tarlaları yanıyor