Usulsüz işe alımları açıklayıp, AKP’den istifa eden AKP'li vekil Abdullah Tarhan'ın istifası ayrı, özürü ayrı gündem oldu.

Batman’da Hasankeyf Belediyesi Başkanvekili Abdullah Tarhan AKP'den usulsüzlükleri ifşa ederek ayrıldı. "Biz eski Hasankeyf'ten yeni bir yerleşime girdik, yeni bir ilçe olduk ancak yeni olan bu ilçede Hasankeyfli hiçbir vatandaşın bir karış toprağı yok. Buradaki bütün gençler işsiz güçsüz. Marmaris'e çalışmaya giden yüzlerce Hasankeyfli gençler var" sözleri sonrası AKP'lilerin yakınlarının usulsüz bir şekilde işe alındığını iddia eden Tarhan'ın özürü ise ayrıca gündem oldu.

AKP'li Abdullah Tarhan, AKP İlçe Teşkilatı'ndaki yöneticilerin aile fertlerini işe yerleştirdiklerini belirtip yapılan usulsüz alımlara artık dayanamadığını açıkladığı sözleri gündem oldu.

Bu arada medyada da yer alan "AKP'li isimlerin AKP'den ayrılmamaları için gizli çekim kasetlerle şantaj" yapıldığı iddiası akıllara gelirken tam da bu arada hem istifa edip hem de usulsüzlükleri ifşa eden Abdullah Tarhan da ayrıca kim olduğu konusunda merak uyandırdı.

AK Parti'yi sıfırladılar' diyerek istifa etti

İstifası öncesinde il başkanıyla görüşmek istediğini ancak cevap alamaması sonrası istifasını açıkladığını belirten Abdullah Tarhan'ın anlatımı şöyle oldu;

– Hasankeyf'te devlet hastanesine eleman alımı dışarıdan yapıyorlar, müze müdürlüğüne dışarıdan eleman getiriyorlar, gençlik ve spor il müdürlüğüne alımlarda dahi dışarıdan insanlar getiriyorlar.

Ziraat bankası hesabı olan kişilere 30.000 TL ve 50.000 TL ödeme verilecek! Son dakika haberi verildi! Ziraat bankası hesabı olan kişilere 30.000 TL ve 50.000 TL ödeme verilecek! Son dakika haberi verildi!

– PTT'ye eleman alınıyor, kendi akrabalarını sokuyorlar. İlçe başkanı ve belediye başkanı tüm kurumlardaki kadrolara, “kardeşim”, “amcaoğlum”, “yeğenim” diyerek işe koyuyorlardı.

– Ben 49 yıllık belediyeciyim ve artık bu duruma dayanamadım. Vatandaşlarımın daima yanındayım. Hiçbir zaman “Ailemden bu, şu alınsın” demiyorum, ben istiyorum ki ihtiyacı olanlar işe girsin.

– Bu yaşanılan durumu milletvekiline, il başkanına, ilçe başkanına ve belediye başkanına, il koordinatörüne ve bölge koordinatörüne söyledim ama oralı olmadılar.

– İl teşkilat başkanım aradı beni, “Bu konulardan ben de rahatsızım, niye bana gelmedin?” dedi.

– İl başkanım da “3-4 gün sabret” dedi. Dün gittim, telefonla aradım ama 3-4 saat beklememe rağmen geri dönmedi. İkazlarımın dikkate alınmaması sonrasında yazılı istifamı verdim.

– Bundan sonra vatandaşlarımın ve gençlerimin yanındayım şimdi daha rahatım. Lakin meclis üyeliğinden istifa etmedim, yapılan usulsüz işe alımlarla her zaman mücadele edeceğim ve bunları konuşmaya devam edeceğim.

– AK Parti İlçe Başkanı’nın iki kardeşi PTT'de çalışıyor, belediye başkanı bir yeğenini koydu, o iki sene çalıştı başka yere tahinini çıkardı ve başka bir yeğenini yine PTT'ye koydu.

– Ben üç dönemdir meclis üyesiyim ve üç dönemdir burada AK Parti'ye kazandıran benim. Bu geç kalınmış bir istifadır. Sabrettim, olmadı. Seçmenlerimden ve gençlerden özür dilerim.

ABDULLAH TARHAN KİMDİR?

AKP'li Başkanvekili usulsüz işe alımları açıklayıp partisinden istifa etti