Ticaret Bakanı Muş ve AKP’li Feyzi Berdibek’in, Erol Evcil’le birlikte tutuklanan Hüseyin Eryılmaz ile birlikte çıkan forotğrafı için “Tesadüfen karşılaştık” cevabı işleri de iyice karıştırdı.

Usta gazetecilerden Barış Yarkadaş, Ticaret Bakanı Mehmet Muş,  Demir-Yumruk Operasyonu'nda tutuklanan Hüseyin Eryılmaz ile AKP Milletvekili Feyzi Berdibek'in görüştüğü anların yer aldığı fotoğrafı ifşa ederek yine dikkatleri üzerine topladı.

Hüseyin Eryılmaz, Demir-çelik sektöründe paravan şirketlerle kamuyu ciddi oranda zarara uğratmave ayrıca ticarette tekelleşmek ve sahte fatura gibi suçlamalarla tutuklanmış ve de henüz unutulmamıştı ki ortaya çıkan bir kare "skandal" olarak yorumlandı.

AKP içinde de rahatsızlık yaratan fotoğraf için bazı AKP'li vekillerin fotoğrafları birbirine gönderdikleri öne sürülürken, bakanlığı yüksek fiyatla dezenfektan sattığı ortaya çıkınca görevden alınan Ruhsar Pekcan'ın yerine Ticaret Bakanlığı'na atanan Mehmet Muş ise savunma yapmak zorunda kaldı.

Daha Az Yağ Daha Çok Lezzet: Airfryer ile Mümkün Daha Az Yağ Daha Çok Lezzet: Airfryer ile Mümkün

Eryılmaz ile tanışmadığını, o gün Ankara'daki bir restoran açılışında yanına gelip fotoğraf çektirdiğini söyleyen Muş, “Haberde adı geçen soruşturma ve bu soruşturma kapsamında yargılananlarla hiçbir irtibatım olmamıştır. Olması da mümkün değildir. Çamur at izi kalsın saikiyle hareket edenler şunu bilmeli ki; çok şükür bizim başımız dik, alnımız ak” ifadelerini kullandı ve AKP'li Berdibek de Barış Yarkadaş'ı arayarak, açıklamada bulundu

AKP Milletvekili Feyzi Berdibek, “Ben sizin de yazdığınız gibi Tavacı Recep'te yemeğe giderim genelde. Hüseyin Eryılmaz'ı da orada tanıdım. Birkaç kez görüştük. O gün de biz sayın Bakan Mehmet Muş ile yemeğe gittik. Hüseyin Eryılmaz da oraya gelmiş. Tesadüfen karşılaştık. Ayak üstü konuştuk. Sayın Bakan Mehmet Muş, Hüseyin Eryılmaz'ı tanımaz görse. Sayın Bakanın bu işe karıştırılmasına üzüldüm” dedi.