Erdoğan'ın yapay zeka ile kopyasını yaptılar akıllara ilk gelen soru ise "neden" ve "ne için" oldu...

Yapay zeka teknolojisi ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sesi ve mimiklerinin taklit edildiği bir video  kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu ve arkasından sorular gelmeye başladı.

Özellikle son yıllarda kayda değer adımlar atılmasıyla birlikte yapay zeka çığır açmaya devam ederken korkular da artıyor çünkü geniş bir kesim yapay zekanın gelecekte insanları ve insanlığı tehdit edeceğini düşünüyor.

Lokum Film'den yapay zekâlı Cumhurbaşkanı Erdoğan taklidi: 'Halkımızı TikTok meydanlarına davet ediyorum'

Evde Bakım Parası 12 Ocak 2023'te Hesaplara Yatırıldı mı? Sosyal Yardım Ödemesi Hangi Şehirlere Yattı? Evde Bakım Parası 12 Ocak 2023'te Hesaplara Yatırıldı mı? Sosyal Yardım Ödemesi Hangi Şehirlere Yattı?

Bunun aslında tehlikeli bir örneği ise bugün sosyal medyada servis edildi. Bir Türk firması olan Lokum film, yapay zeka ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sesini ve mimiklerini gerçeğine çok benzer bir şekilde taklit ettirdi ancak kısa sürede sosyal medyada gündem olan videonun neden ve ne için yapıldığı düşünülürken, akıllara ise "gerçekten masum bir dememe mi?"sorusu takıldı.