Erdoğan'ın yapay zeka ile kopyasını yaptılar akıllara ilk gelen soru ise "neden" ve "ne için" oldu...

Yapay zeka teknolojisi ile Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sesi ve mimiklerinin taklit edildiği bir video  kısa sürede sosyal medyanın gündemine oturdu ve arkasından sorular gelmeye başladı.

Özellikle son yıllarda kayda değer adımlar atılmasıyla birlikte yapay zeka çığır açmaya devam ederken korkular da artıyor çünkü geniş bir kesim yapay zekanın gelecekte insanları ve insanlığı tehdit edeceğini düşünüyor.

Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur? Halk arasında ademelması adı verilen ve boynun ön tarafından bulunan çıkıntıyla ilgili verilen hangi bilgi doğrudur?

Lokum Film'den yapay zekâlı Cumhurbaşkanı Erdoğan taklidi: 'Halkımızı TikTok meydanlarına davet ediyorum'

Bunun aslında tehlikeli bir örneği ise bugün sosyal medyada servis edildi. Bir Türk firması olan Lokum film, yapay zeka ile Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sesini ve mimiklerini gerçeğine çok benzer bir şekilde taklit ettirdi ancak kısa sürede sosyal medyada gündem olan videonun neden ve ne için yapıldığı düşünülürken, akıllara ise "gerçekten masum bir dememe mi?"sorusu takıldı.