Erzurum'dan gelen "Çalışmıyorlarsa kırbaçlayın" sözleri sağlık sektöründe yankılandı... "Çalışmıyorlarsa kırbaçlayın" diyen Başhemşire ise merak konusu oldu. Hangi Başhemşire? Adı Nedir? R.Ö.Y. Kimdir? soruları başladı. R.Ö.Y.'nin Rahime Öztürk Yer olduğu sosyal medyada yer aldı.

Erzurum Horasan Devlet Hastanesi'nde çalışan Bakım Hizmetleri Müdürü'nün acil serviste görev yapan hemşireler için "Çalışmıyorlarsa kırbaçlayın" dediği iddiası ortalığı karıştırdı.

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü olarak görev yapan şahsın, hastane acil servisinde çalışan hemşirelere yönelik "Çalıştırmıyor musunuz bu hemşireleri çalıştırın. Kırbaçlayın" dediği iddiaları ağızları açık bıraktı.

Sağlıkçılar tatil planı yapmıyor - Egeli Sabah Haberleri

Sözkonusu şahsın sözleri, sağlık çalışanlarını harekete geçirirken Sosyal medyada "Sağlıkçıya Kırbaç" etiketi gündem oldu. Konuya ilişkin açıklama yapan Türk Sağlık-Sen, personel hakkında soruşturma başlatıldığını ifade ederken şu sözleri dile getirdi;

Resim

"Dün Erzurum Horasan Devlet Hast. Bakım Hiz. Müdürünün “Çalıştırmıyor musunuz bu hemşireleri çalıştırın. Kırbaçlayın” şeklindeki hakaretlerinin şubemize iletilmesinin ardından Türk Sağlık-Sen Erzurum Şubesi bölge avukatımızla birlikte hastaneye gitmiştir.

Şubemiz bu muameleye maruz bırakılan arkadaşlarımız ile görüşüp söz konusu şahıs ile ilgilide gereğini yaparak idari ve hukuki sürecin başlaması için, idari mercilere gerekli girişimlerde bulunmuştur. Bu kişi hakkında soruşturma başlatıldığı bilgisi tarafımıza iletilmiştir.

Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay Türkçede "Kelime ve Dimne" adıyla bilinen eserde dürüstlüğün simgesi Kelile ve yalanın simgesi Dimne sırasıyla hangi hay

Süreç sendikamız tarafından titizlikle takip edilmektedir. Hiçbir hemşire arkadaşımıza, hiçbir çalışana haksızlık ve hadsizlik yapılması, kötü söz söylenmesini kabul etmedik, etmeyiz. Buna tevessül edenlere meşru zeminlerde gereken yapılacaktır. #SağlıkçıyaKırbaç"

Bu arada sosyal medyada dikkat çeken bir paylaşım da şöyle oldu;

"Sağlık Söz-Sen Erzurum İl temsilciliğimizce Horasan Devlet Hastanesinde 5 imza ile hakkında tutanağa alınan ve daha öncede 30 ceza puanı olduğu ögrenilen idareci R.Ö.Y.'nin ilk kabahati olmadığı belirtilerek konunun takipcisi oldukları bildirilmiştir"