Ülkede yaşana yoksulluk artık yadsınamaz ve çekilemez olmuşken bir taraftan da gelen yolsuzluk ve yaşma haberleri ülkenin gündeminde tartışılmaya devam ediyor. Ancak tüm bu konuların önüne ise bir sosyal medya paylaşımı geçti.

Artık yeni çağın haber kanalı olan sosyal medya platformları gündemi belirlemeye devam ederken, Türkiye'de yaşanan ve tartışılan süreç ile ilgili öyle bir paylaşım yapıldı ki, biranda tim kanallarda viral olarak kullanılmaya başlandı.

Kuzey Kore adıyla bilinen ülkenin resmi adı hangisidir? Kuzey Kore adıyla bilinen ülkenin resmi adı hangisidir?

En gözde sosyal medya platformu Twitter'da bi kullanıcı ülke gündemini yorumlarken kurduğu cümle ve kullandığı anlatım ile ülkenin gündemini de ele geçirdi.

Serhat Çeleboğlu adlı kullanıcı birçok kişi tarafından merak edilip araştırılmaya da başlarken yapmış olduğu ve kendisinden bağımsız olarak artık viral haline gelen paylaşımında ise şunlar yazıyordu;

"Biri Bodrum'da koy alır, öteki uçak alır, birisi ABD de çiftlik alır, diğeri gemi alır, öteki limanları alır, diğeri marina alır, ötekiler tez yazmadan prof ünvanı alır, biri altın madeni alır. Bunları destekleyenler ise BİM e giderken 25 krş vermemek için, yanına poşet alır."

Serhat Çeleboğluise Demokrat Parti Ordu İl Yönetim Kurulunda ve Sivil Toplum İlişkileri Başkanı.