Türkiye'de özellikle son zamanlarda artık birçok kesim tarafından; tutuklanan ve serbest bırakılan kişiler, eylem yabilenler ve yapamayan kesimler, toplanabilen kitleler ve toplanamayanlar dikkat çekmeye başlamışken sosyal medyada paylaşılan bir tweet gündem oldu.

Türkiye sokaklarında artık sadece işçiler yada muhalifler değil, sağlıkçılardan öğretmenlere kadar birçok grup gösteri ve yürüyüş hakkını kullanamaz duruma gelip, darp edilerek gözaltına alınırken, yurdun birçok tarafından gelen cemaat, tarikat yürüyüşlerine, Afgan, Suriyeli gibi Arap topluluklarının kutlamaları yada eylemlerine gösterilen hoşgörü tartışılır olmuştu.

Bugün de AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "20.000 Öğretmen Atama Töreni'nde öğretmenlere "Bize yavrularımızla haşır neşir olacak öğretmenler lazım. Siz eğitim, öğretimin mimarı mısınız yoksa sokaklarda, caddelerde çapulcu olarak dolaşanlar mısınız?.....Aksi takdirde yeni medya araçlarıyla servis edilen sapkın hayat tarzlarının çocuklarımıza sirayet etmesinin önüne geçemeyiz" diyordu.

En son ünlü şarkıcı Gülşen'in bir eğitim grubuna yönelik söyledikleri sebebi ile  ev hapsinde tutulurken, önce kadınları hedef alıp "kapanma" dayatması yapan, sonrasında ise alanen söyledikleri ile pedofiliyi meşrulaştırıp hedefe çocukları koyan Şanlıurfa Mevlana Halid Camii İmamı Mehmet Şükrü Dörtbudak’ın tutuklanmadan serbest bırakılması tepki çekmişti ki ünlü televizyoncu Zafer Arapkirli'den gündeme dair çok çarpıcı bir paylaşım ve anlatım geldi.

Yeniçağ gazetesinin de manşet fotoğrafı ile dikkat çektiği Zafer Arapkirli'nin, sosyal medya hesabından dikkat çeken “Sokaklar kimlere serbest, kimlere yasak” paylaşımı adeta viral haline geldi.

İmam hatiplilere yönelik aylar önce yaptığı şakadan dolayı önce tutuklanan sonra da ev hapsine mahkum edilen Gülşen ve "Çocuğun kolu, göğsü, her tarafı açık. Ondan sonra pedofili suçtur. Pedofiliyi sen körüklüyorsun.” sözleriyle büyük tepki çeken ancak sadece gözaltına alınıp serbest bırakılan Şanlıurfa Mevlana Halid Camii İmamı Mehmet Şükrü Dörtbudak’ı karşılaştıran Arapkirli sosyal medyadan şöyle seslendi;

“Sokaklar kime serbest? Bebelere 'sulanan' pedofililere, gazeteci dövenlere, bilim insanı tehdit edene, kadın katiline-tecavüzcüsüne, doktor dövene, Hırsıza, kaçakçıya, ite, kopuğa. Kime yasak? Öğretmene, sendikacıya, öğrenciye, akademisyene, her türden muhalife.”

Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri Webtures'dan Yenilikçi Hamle: Dijital Strateji ve Yapay Zeka Danışmanlığı Alanında Büyük İşbirlikleri