Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Sedat Peker’in iddiaları konusunda, yargıya en başından beri suç duyurusunda bulunmaya devam ederken ilginç gelişmeler başladı.

Bir dönem AKP iktidarını desteklemesi ve aldığı ödüller ile anılan Sedat Peker en son suç örgütü lideri olarak hüküm giymişti ki sosyal medya kanalından iktidara yönelik dikkat çeken açıklamalar, iddialar ve ifşalarda bulunmaya başlamıştı.

Bügüne kadar hiç bir işlem yapılmaması ile de ayrıca dikkat çeken ve sorgulanan Sedat Peker paylaşımları ve iddiaları için dün itibari ile çok ilginç haberler gelmeye başladı.

Önce ünlü gazeteci Erk Acerer'in "Geliyor gelmekte olan!’ Çok ilginç şeyler oluyor. Yargıdan Emniyete ‘Peker talimatı’: İddaları araştırın tutanak düzenleyin! Emniyet kaygılı: ‘17-25’ten beter oluruz. Hepimizi tutuklarlar’ Dosyalar emniyete yatıyor." diyerek duyurduğu yargı hareketi bugün itibari ile tüm ülkenin gündem konusu oldu.

Az önce Merdan Yanardağ'ın da "Benim de haberdar olduğum çok önemli bir gelişme.. Erk Acarer arkadaşımız daha hızlı davranmış, iyi de yapmış. Yargı/ hukuk kanalına giren bu dosya artık kapanmaz.. Ad geçenlerin yaşamı boyunca arkalarından gelecektir. Adliye ve güvenlik bürokrasisi, AKP sonrasına hazırlanıyor" ifadeleri ile doğruladığı haber gündemde de hareketlilik yarattı.

Sosyal medyada Yanardağ deyimi ile de "AKP sonrasına hazırlık başladı" yorumları ile yer alan ilginç süreç ise Erk Acerer'in anlatımı ve ilgili belgeler ile şöyle başladı;

Erk Acarer'den bomba Sedat Peker iddiaları... - Gazikent27 - Son Dakika Haberler

1-’Geliyor gelmekte olan!’ Çok ilginç şeyler oluyor. Yargıdan Emniyete ‘Peker talimatı’: İddaları araştırın tutanak düzenleyin! Emniyet kaygılı: ‘17-25’ten beter oluruz. Hepimizi tutuklarlar’ Dosyalar emniyete yatıyor.

2-Evet; geldik çok kritik bir noktaya. Anladığımız kadarı ile yargıda Peker’in yalanlanamayan iddiaları konusunda önemli bir kıpırdanma olmuş. Bu bir ilk! Belgeleri paylaşıp, anlatacağım.

3-Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) Peker’in iddiaları konusunda, yargıya en başından beri suç duyurusunda bulunuyor. Bunlardan en önemlisi Peker’in 7’inci videosu:

4-Suç duyurusu videoda adı geçen ya da dosyaların uzanabileceği isimler, HKP tarafından şöyle listelenmiş:

Resim

5-Sonrasında çok önemli bir şey oluyor. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 2021-223951 nolu bir soruşturma açıyor. Dosyayı incelemesi için İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na da gönderiyor.

İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti İş insanı Erol Sabancı'ya 'yalancı' tanıklık şikayeti

6-Ankara, Dosyada ‘Parlementer’ sıfatına haiz kişilerin ayrıldığını söylüyor. Ancak Mehmet Ağar, Erkam Yıldırım ve infaz edilen Halil Falyalı ‘soruşturulabilir’ diyor. Ama bu isimler üzerinden dosyanın nerelere uzanacağı belli!

7-İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘Yetkisizlik Kararı’ alıyor. Ancak satır arasında verdiği bilgi kritik: ‘Zaten bizde de açık bir dosya var!’ Bu noktada bu büyük iddialar hakkında bir değil 2 dosya birden olduğunu anlıyoruz.

Resim

8-Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, dosyanın peşinden gidiyor. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’ne yine ‘parlementerler ve Erdoğan’ı ayırın’ iddiaları araştırın ve tutanak hazırlayın’ diyor.

Resim

9-Organize Şube, 11 Nisan tarihinden beri top çeviriyor. Dosya masada kimse dokunamıyor. Çünkü dokunurlarsa 2 şey olacak. HTS kayıtları, tanıklar ve belgeler iddiaları doğrulayacak. Emniyettekiler bunun sonucunda 17-25 akibetine uğrayacaklarını ve tutuklanacaklarını düşünüyorlar.

10-Hal böyle olsa da bu iddialar hakkında artık kayda geçen evraklar var. Bu önemli bir aşama sonuçlarını hep birlikte göreceğiz. Duruma ilişkin olarak Sedat Peker’den kısa bir beyan aldım. Şunları söyledi:

11-“Açıktır ki,anlatılanlar gerçektir. Emniyet,araştırma yaptığında bilgi, belge, HTS ve benzer kayıtların hemen ortaya çıkacağını biliyor.O yüzden dosyayı unutmuşlar.Ama daha fazla da araştırma yapmak zorunda kalacaklar, soruşturma açacaklar.Göreceksiniz. Geliyor gelmekte olan!”

12-İddialarda yer alan tüm isimlerin de söz hakkının açık olduğunu, sözlü yazılı ya da görsel olarak her beyanlarının tarafımdan kamuoyuna aktarılması ve haber yapılması konusunda tereddütlerim olmadığını belirtirim

7-24 ESENLER HABER HABER NOKTASI-Halkın Kurtuluş Partisi (HKP): Kaçak Saray İktidarı Çıkar Amaçlı bir Suç Örgütüdür