İstanbul Esenler'de bu akşam kayda alındığı tahmin edilen görüntüler yürekleri burktu. Tüm Türkiye'nin konuşmaya başladığı görüntülerde bir vatandaş, eşinin hamile olduğunu, sabahtan beri borç para arayıp bulamadığını ve geri ödeyeceğini belirterek ağlay

İstanbul Esenler'de bu akşam kayda alındığı tahmin edilen görüntüler yürekleri burktu. Tüm Türkiye'nin konuşmaya başladığı görüntülerde bir vatandaş, eşinin hamile olduğunu, sabahtan beri borç para arayıp bulamadığını ve geri ödeyeceğini belirterek ağlayarak komşusundan borç para istedi. Ağlayarak borç para arayan vatandaşın çaresizliği milyonları ağlattı! Peki Esenler'de borç para arayan çaresiz vatandaş kim, adı ne? Hayırsever vatandaşlar çaresiz vatandaşa yardım için seferber oldu. Vatandaşın kimliği araştırılırken, sosyal medyada paylaşılan görüntü milyonlarca vatandaşa ulaştı!

DEVLET HAREKETE GEÇECEK

Devletin ilgili kurumları, başta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olmak üzere bu vatandaş için göreve çağırıldı. Devletten özellikle pandemi sürecinde vatandaşa yönelik sosyal yardımlar artarak devam ederken Esenler'de ortaya çıkan eşi hamile olan çaresiz vatandaşa destek çağrıları yapılıyor.

Esenler'de parasızlıktan ağlayan vatandaşın kimliği ise henüz bilinmiyor. Vatandaşın kim olduğu, eşinin gerçekten hamile olup olmadığı ve diğer bilgilere ulaşılır ulaşılmaz detayları haberimizde sizlerle paylaşacağız.

SOSYAL MEDYADAN YARDIM ÇAĞRISI

Sosyal medyada bir anda gündem olan videonun ardından vatandaşlarda yardım seferberliği için çağrı başlattı. Vatandaşlar, Esenler'de çaresiz borç para arayan eşi hamile vatandaşın bulunması ve kendisine derhal yardım edilmesi için seferber oldu. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Esenler'de komşusundan borç para isteyen vatandaşın kimliği belli olur olmaz, gerek Devlet gerekse vatandaşlar tarafından gerekli adımların ivedilikle atılacağı belirtiliyor.