İstanbul Arnavutköy'de hafızların gerçekleştirdiği gövde yürüyüşü "Şeriat" ifadeleriyle servis edilirken görüntüler "istila" dedirtti...

Kredi Almak İsteyenler Akbank Sitesine Girsin! 100.000 TL Hazırlandı! Başvuru Yapan Onay Alıyor Kredi Almak İsteyenler Akbank Sitesine Girsin! 100.000 TL Hazırlandı! Başvuru Yapan Onay Alıyor

Hafız olanlar için yapılan icazet töreni "şeriat" mesajlarıyla paylaşılırken, verilen gövde gösterisi ve hiç bir müdehale olmaması son yaşanılanlarla birlikte "rejim değişikliği" kuşkularını da güçlendirdi.

Gençlere yönelik gerçekleştirilen festival ve konserleri iptal ettirmekle övünen İsmailağa'ya yakın hesaplar, hafızların yürüyüşünü "Şeriat is loading" mesajıyla paylaşmaya başlayınca sosyal medya ayağa kalktı.

İcazet törenine Atatürk'e hakaretleriyle bilinen Mustafa Demirkan da katıldığı öğrenilirken, duruma müdehale olmaması ve verilen gövde gösterisi kareleri çok fazla soruya sebep oldu.

Öğrencilerin yoğun yaşadığı kentlerde gençlere yönelik festival ve konserleri "İptal ettiren" kişi ve oluşumlar kamuoyunda tepki çekerken İstanbul Arnavutköy'de hafızların gerçekleştirdiği yürüyüş "Şeriat" ifadeleriyle servis edilmesi akılları karıştırdı.

Arnavutköy'de bulunan Taşoluk Yeşil Camii Kur'an Kursunda gerçekleştirilen icazet töreni öncesi yüzlerce hafız, sokaklarda yürüdü ve hafızların cübbe ve sarıklarla 'teşrik tekbiri' getirerek yürüdüğü anlar İsmailağa'ya yakın hesaplar tarafından "Şeriat is loading" notuyla paylaşıldı.

Bu anların özellikle servis edilmesi ve tahrik edici cümleler kurulması ise "şeriat ilanı" mı yoksa ortalığı seçim öncesi karıştırma gayreti mi diye düşündürdü.

İşte o anlar;

https://twitter.com/i/status/1530843916144193536