Ülke Suriye sınırında camilerden yapılan "Türk Ordusu birazdan terör örgütü PKK’ya operasyon düzenleyecek" anonsu ile şoku yaşadı.

Sosyal medya ortaya çıkan, Suriye sınırında yer alan Gaziantep'in Karkamış ilçesindeki camilerden yapılan "Türk Ordusu birazdan terör örgütü PKK’ya operasyon düzenleyecektir" anonsları yizlerce soruya sebep oldu.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), bu sabah saatlerinde Suriye'nin Ayn el-Arap bölgesinde, Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde bulunan Çiçekalan Hudut Karakolu'na da roketli saldırı düzenlenmiş, Ayn el-Arap'a bağlı bazı mevkilerde Suriye ve YPG/PKK'nın ortak kullandığı mevzileri bombalamıştı ki ortaya çıkan bilgiler şaşırttı.

Cami hoparlöründen anons yapıldı, halk ellerinde sopalarla sokaklara dağıldı! Son Haberler

Gerçekleşen saldırıda Topçu Uzman Çavuş Uğurcan Cirnooğlu şehit olmuş, 4 asker yaralanmıştı ki camilerin neden yapılacak saldırıyı haber verdiği anlaşılamadı.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), Şanlıurfa sınır hattına teröristlerce düzenlenen saldırının ardından belirlenen hedeflerin vurulduğunu, 13 teröristin etkisiz hale getirildiğini bildirmesi, Gaziantep Karkamış’ta camilerden yapılan yapılan “Türk Ordusu birazdan terör örgütü PKK’ya operasyon düzenleyecektir. Lütfen evlerinizden çıkmayın” anonsu ile gölgede kaldı.

Fenomen Yayıncı Güzelliği ile Büyüledi Fenomen Yayıncı Güzelliği ile Büyüledi

PKK'nin 'terör listesi'nden çıkarılması için 500 binden fazla imza toplandı-YENİLENDİ - Hawarnews Türkçe Sayfası

Sosyal medyada tepki gören uyarı için, Gaziantep Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “Karkamış’ta duyulan sesler sizleri telaşlandırmasın, güvenlik güçlerimizin kontrollü müdahalesidir” dedi.

Oluşan kamuoyu tepkisi ve baskıları sonrası Gaziantep Valisi Davut Gül'den de "Yapılan anonslar maksadını aşmış olup, sokağa çıkma yasağı vb. durum olmadığı gibi rutinin dışında bir durum da söz konusu değildir" açıklaması gelirken sorumlular hakkında soruşturma başlatıldığı da belirtildi.