Özelleştirilen ve biran da halkı zamlala boğan firmalara tepkiler dinmezken şimdi de elektrik faturası ödenmeyen camilerin elektriklerinin kesilmesi tepki topladı.

Bitlis'in Güroymak ilçesine bağlı Gölbaşı beldesindeki üç caminin elektriğinin, ödenmeyen faturalar nedeniyle üç gün önce kesildiği ortaya çıktı.

Fenomen Yayıncı Güzelliği ile Büyüledi Fenomen Yayıncı Güzelliği ile Büyüledi

Gölbaşı Belediye Başkanı Mehmet Avunç ise, "Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir şey. Bugüne kadar hiçbir dönem camilerin elektriği kesilmedi. Ama bugün, üçüncü gündür; elektrik yok. Ben, elektrik dağıtım şirketiyle görüştüm, tüm borç yatırılmazsa elektriğin verilmeyeceğini söylediler. Ama ‘Basına veriyorum’ dediğim zaman hemen müftüyü aradılar, şimdi elektriği bıraktılar” dedi.

Cumhurbaşkanı kararıyla Türkiye Elektrik İletim A.Ş özelleştirme kapsamına alındı - GÜNDEM - Gerçek Haberci

ANKA Haber Ajansı'na konuşan Gölbaşı Belediye Başkanı Mehmet Avunç, üç camiinin üçünün de yaklaşık 7 aylık biriken faturasının olduğunu, kesinti nedeniyle ezan okunamadığını söylerken, haberin basına sızması korkusu ile tekrar açılan elektirik olayı da ayrıca dşkkat çekti.

CHP’li Avunç, "Üç gündür caminin elektriği yok. Bir Allah'ın kulu şu anda görünmüyor. ‘Sizi gazeteye veriyorum’ dediğim zaman hemen acilen gelip bıraktılar. Şu anda cemaatin hiçbir bilgisi yok" dedi.

İki elektrik santrali daha satılıyor. Sonra da soruyorsunuz niye elektriğe zam geliyor diye

Avunç, "Bu, Diyanet'in hatası mıdır? Kimin hatasıysa bilmiyorum. Derhal elektriğin bırakılmasını istiyoruz. Cumhuriyet tarihinde görülmemiş bir şey. Bugüne kadar hiçbir dönem camilerin elektriği kesilmedi. Ama bugün, üçüncü gündür; elektrik yok. Ben, elektrik dağıtım şirketiyle görüştüm, tüm borç yatırılmazsa elektriğin verilmeyeceğini söylediler. Ama ‘Basına veriyorum’ dediğim zaman hemen müftüyü aradılar, şimdi elektriği bıraktılar" diyerek konunun vahametini de gözler önüne serdi.

Avunç, "İnşallah cemaatin bilgisi olur, gelir namazını kılarlar. Camimiz bu. Ne cemaat ne hiç kimse... Üç gündür elektriği kesik. Onun için derhal, acilen bu sorunun giderilmesini rica ediyoruz"  sözleri ile çağrı yaptı.