İktidara yakınlığı ile tanınan Takvim gazetesinin halkı aşağılayan manşetine tepkiler büyüyor. Şu an Türkiye tarihinin en zengin, dünyada sayılı zenginler arasında giren devlet adamlarının ülkesinde, insanların geçim sıkıntısından intihar ettiği ülkede takvim gazetesi, son yıllardaki artan market fiyatlarına gelene eleştirileri halkın alışveriş tarzına bağladı.. Takvim gazetesinin manşetten verdiği alışveriş etme rehberi pes artı dedirtti..

Takvim adlı gazete manşete verdiği haberde, vatandaşın parasının yetmeme nedeni olarak fuzuli alışveriş yapmasını gösterdi ve akıl verdi. İşte Takvim'in e yok artık dedirten haberi..

Takvim gazetesinin manşeti büyük tepki görürken, pek çok duayen gazeteci de "40 yıldır bu meslekteyim, Türkiye tarihinde pek çok aşağılayıcı manşetlere, haberlere şahit oldum. Ancak bu kadar aşağılık bir manşeti ilk defa görüyorum" diyerek pes artık dedi.

Takvim gazetesi "Bu Haberi Okumadan Markete Girmeyin, Çıkarken Üzülmeyin" manşetiyle alay eder bir haber yayınladı. Haberde verilen market alışverişlerinde fazla harcamama ipuçları bu kadarı olmaz artık dedirtti.

Halkın geçim sıkıntısından intihar ettiği, ancak iktidarın Türkiye tarihinin en zengin iktidarı, dünyanın sayılı zenginlerinin arasına girdiği Türkiye Cumhuriyet'inde Takvim gazetesi, markete çıkma rehberi yayınladı!


Haberi bilimsel olarak dayandırmak için "Satışı artırmak isteyen marketler, müşterilere türlü türlü psikolojik tuzaklar kuruyor" temasında veren Takvim'in sıraladığı maddeler ise vatandaşın sinir uçlarına dokundu. İşte o maddeler,

Ürünlere dokunmayın. Sahiplik duygusu almaya zorlar.

Islak yeşillik taze görünür, kolay satılır. Ama çabuk çürür.

Pahalı ürün göz hizasındadır. Yukarıya ve aşağıya bakın.

Gurme reyonunda zemin titrer. Yavaşlar, daha çok alırsınız.

Kasiyer indirimli ürün teklif eder. Rafta da aynı fiyattır.

İkramları geri çevirin. Dilinize değdiği an tuzağa düşersiniz.

Büyük araba doldurmaya teşvik eder, sepetten şaşmayın.

Alışverişe tek başına ve tok karnına çıkın. Çocuklar olmasın.

Cazip kokular yoldan çıkarmasın. Evde hiçbiri kalmaz.

Sebze, meyve, süt, et alın. Abur cuburdan kaçının.