Akıllara açlığın ve yoksulluğun imtihan olduğunu her fırsatta söylemesi ile kazınan Diyanet'in harcadığı para duyanları şaşkına çevirdi.

En son “Fiyatları belirleyen Allah’tır” fetvası ile gündemde kalan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın birçok bakanlıktan daha fazla bütçesi alması zaten dikkat çekiyorken şimdi de 2022 harcaması şaşırttı.

Diyanet’in bu yılın sadece ilk 6 ayında yaptığı 9 milyar 897 milyon lira rekor bir harcama olarak kayıtlara geçerken "açlık ve yoksulluk" ile sınananlar bu rakamlara şaştı kaldı.

Diyanet'in Antalya'da lüks tatil sevdası

2022’nin Ocak-Haziran ayları arasında, 2021 yılının aynı dönemine oranla yüzde 55 daha fazla para harcadığı da görülen Diyanet yüksek tutarlardaki harcamaları ve açıklamalarıyla gündemden düşmemeye devam ediyor.

Erdoğan'ın Gereğini Yaptığını Söylediği Ahmet Hakan Cevap Verdi! Önce "Şaka" Sonra "Vicdanımın Gereği" Dedi! Erdoğan'ın Gereğini Yaptığını Söylediği Ahmet Hakan Cevap Verdi! Önce "Şaka" Sonra "Vicdanımın Gereği" Dedi!

9.8 milyar TL’lik rekor harcamanın büyük bölümünün, “Din Hizmetleri ve Yaygın Din Eğitimi” için yapıldığı ve aynı zamanda ayrıca Yönetim ve Destek programı için ise 204 milyon 648 bin TL harcandığı görüldü.

Ülkede yaşanan doktor ve öğretmen eksikliği artık ciddi anlamda dikkat çekerken 130 bini aşkın personeli bulunan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın en yüksek giderinin ise din hizmetleri içinde yer alan personel harcamaları olduğu görülürken  2021 yılının ilk yarısında 5.2 milyar TL’lik personel gideri bulunan Diyanet’in 2022 yılının ilk yarısındaki personel gideri ise 8.1 milyar TL 'ye yükseldiği görüldü.

Daha önce lüks otelelrde yaptıkları eğitim ve topplantılar ile de hatırlanan Diyanet ise “Tasarruf tedbirleri kapsamında hukuk müşavirlerimiz ve avukatlarımızın duruşmalara fiziki katılımları yerine, online ortamda katılımları gerçekleştirilerek yolluk ve harcırah giderleri minimum seviyeye indirilmiştir” şeklinde açıklama yaptı.

Diyanet İşleri Başkanlığına Prof. Dr. Ali Erbaş atandı...