Türkiye'de Bulabileceğiniz Cruelty Free Markalar

Save Ralph ile birlikte bir kere daha gözler önüne serilen ve İspanya'da bir kozmetik laboratuvarında ortaya çıkan görüntüler sonrası tüm dünyada Cruelty Free'nin önemi yeniden gözler önüne serildi. Bilim insanları da doğanın yok olmaması için hayvan dene

Sağlık 03.05.2021 - 13:15 04.05.2021 - 04:18 İlan35

Önce İspanya'da yaşanan skandal ardından Save Ralph ile tüm dünyada hayvan işkenceleri bir kez daha gözler önüne serildi. İspanya'da yaşanan görevlilerin hayvanlara yaptığ keyfi işkenced görüntüleri skandalı sonrası bilim insanları yapılan deneylerin stres altında yanlış veri vereceğini söyleyerek bunun insan içinde tehlikeli olduğunu açıklamıştı.

Son yıllarda yapılan araştırmalarda artan nüfus ile birlikte hayvancılık sektöründen kozmetiğe doğal dengenin bozulduğu ve ekolojik ve insan yaşamına zararlar olduğu ortaya çıkmış ve organik beslenmeden hayvan deneylerine kadar yeniliklere yönelmemiz gerektiği açıklandı. 

Geçtiğimiz günlerde Save Ralph adlı kısa film ile birlikte ise kozmetik sektöründeki hayvan deneylerinin korkunç yüzü gözler önüne serilmişti. Peki kişisel bakım, temizlik, kozmetik ürünlerdeki Cruelty Free markalar araştırılmaya başlandı. Ancak hangi marka Cruelty Free? Hangi marka hayvan deneyi yapan üst kuruluşlara bağlı değil? Hangi marka Çin'de satılıyor?

Bildiğimiz dünya devlerinin altındaki markalar nufusun yarısından fazlasına üretim yapıyor. Bu markaların bu nedenle ürünlerinin sağlıklı ve özel olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Üretime yetişmek için bolca plastıik, zararlı maddeler, kimyasallar diğer ürünleri için cildi deforme ettirici içerikler... Vizyon sahibi olarak doğaya duyarlı alış veriş yapmanız için satın alabileceğiniz markalar 

İşte Türkiye'de bulabileceğiniz Cruelty Free markalar;

HASK  

Hollywood setlerinin ve ünlülerin vazgeçilmez saç bakım ürünü olan Hask hayvan deneyleri ve doğayı koruma konusunda oldukça duyarlı. Bu konuda sosyal projeleri bulunuyor. Saç konusunda oldukça başarılı olan Hask ürünlerini Gratis'lerde bulabilirsiniz.

CRYSTAL

Crystal deodorantları da hayvan deneyleri ve doğayı koruma konusunda oldukça duyarlı. Bu konuda sosyal projeleri bulunuyor. Ter kokusuna oldukça etkili olarak nam salan Crytsal deodorantlarını Gratis'lerde bulabilirsiniz.

NOTE

Türk markası Note'da hayvan deneyleri yapmayan markalardan

OTACI

Türk marka Otacı markası da hiçbir koşulda hayvan deneyi yapmayan markalardan. Tamamen bitkisel olan vegan doğal içerikli yüz temizlime bakım konusunda uygun fiyatı ile göz dolduruyor.

EYÜP SABRİ TUNCER

Bir Türk markası daha olan Eyüp Sabri Tuncer'de bugüne kadar hayvan deneyi yapmadığını ve bu konuda kesinlikle yağmayacaklarını bildiren markalardan. 

THE BODY SHOP

Loreal'a satılarak tarışma başlatan The Body Shop, hayvan deneyleri yapan Loreal bünyesinden çıkarak Natura şirkete geçmiştir. The Body Shop markası olarak hayvan deneyi yapmayan marka bu seferde Türkiye tedarikçisi Shaya nedeniyle tartışmalı. Shaya'nın Starbucks için gönderdiği kümes hayvanlarına zulm etmesi tepki çekiyor. 

ESSENCE 

Essence'de hayvanalra deney yapmayan markalardan. Sitesinden konuyla ilgili açıklamaları bulunmaktadır.

FLORMAR

Flormar'da hayvan deneylerine karşı olanlardan.

THE HUMBLE CO

Çevreye duyarlı diş fırçası konusunda elle gösterilen Humble'da hayvan deneylerinin tam karşısında duruyor. Vizyon sahibi olmak isteyenler bunu diş fırçaları ile belli edebilir.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@